Corel X3' te yardim

Corel Draw - Corel X3' te yardim ...

Corel X3' te yardim

Corel X3' te yardim

Alt 08-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle herkese merhaba,

ben mevcut bir dernek logosunu corel ile yeniden cizmem lazim.

logoyu her ne kadar cözünürlügü büyük olsada corel'de vektör yapmaga calistim fakat cok ugrastirdigi icin (yani düzenlemeler vs.) onun icin yeniden cizmege karar verdim fakat logonun etrafinda 3 obje var ve o obje tekrarlanarak bir cemberin etrafina sifirlanarak yerlestirilmis. ben bunun bir kolay yolu olup olmadigini sormak icin sizlere yaziyorum.

normal bir yaziyi nasil bir objenin icine yada disina yerlestirebiliyorsak, bende bu objeleri bir cizdigim cemberin etrafina yerlestirmek istiyorum (cemberin cizgisine oturacak vaziyette ve esit araliklarla)

bana bir yardimci olur musunuz size birde resim koyuyorum belki anlatamamisimdir =)

Corel X3' te yardim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MC_HUSAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MC_HUSAM

Grafiker / Kayseri

Alt 08-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dostum çok ugrasman..(tavsiyem önce bi yuvarlak çiz sonra çogaltıcan objeyi çiz
dik bi şekilde yerleştir sonra arrange=>transformations=>rotate seçeneğinden angle var onunla biraz oyna mantıgı çözersin sonrası allah kerim zaten. değerler dogru girildikten sonra kendiliğinden çoğaltırsın yerlerine oturur yapacagın çalışmayı bilmediğim için ve bu kdr üstad varken bana pek söz düşmediği için bu kdr yeter)
kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
aşşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aşşk

Grafiker / Çorum

Alt 08-10-2008 #3
arkadaşım önce üzerine yerleştirmek istediğin dairei çiz daha sonra bu objelerden birini yada grubu daire üzerinde biryere nereye istiosan yerleştr daha sonra üzerine çift tıklayıp etrafında açısal olarak dönderdiğin merkezi büyük dairenin merkezine getir ve hangi aralıkta istiosan mausla çekerek sağ klikten çoğalt ( uzun oldu biras galiba sanırsam)
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-10-2008 #4
tesekkürler cevaplariniz icin deniycem =)

aşşk te$ekkürler verdigin yöntemle hallettim, cok sagol
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 10-10-2008 #5
çok geç kalmışım bu sayfayı açmakta ama bilgilendirmek amaçlı bir ek yapayım;
ben bu tür işlerde basit bir sistem kullanıyorum.

tarih eski ama bie ek yapayım. tekrarlanacak kısmı kopyalayıp çember üzerine Teks to bar ile yazı yazma sekmesine gelip paste yapılınca sanki font yapıştırmış gibi nesnenin yapıştığını göreceksin. kaç adet çoğalması gerekiyorsa paste yap sonra font puntosundan istediğin kadar büyütüp uc uca getir. bu sistemi dişli yapımındada bullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 10-10-2008 #6
çok geç kalmışım bu sayfayı açmakta ama bilgilendirmek amaçlı bir ek yapayım;
ben bu tür işlerde basit bir sistem kullanıyorum.

tarih eski ama bie ek yapayım. tekrarlanacak kısmı kopyalayıp çember üzerine Teks to bar ile yazı yazma sekmesine gelip paste yapılınca sanki font yapıştırmış gibi nesnenin yapıştığını göreceksin. kaç adet çoğalması gerekiyorsa paste yap sonra font puntosundan istediğin kadar büyütüp uc uca getir. bu sistemi dişli yapımındada bullanabilirsiniz.
afidancı arkadaşım yöntemini tam anlayamadım biraz daha açabilir misin. teks to bar ile neyi kastettiğini de bu arada anlayamadım. biraz daha yöntemini açarsan faydalı olur sanırsam.iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, x3te, yardim