Corel X3 ve Indesigne

InDesign - Corel X3 ve Indesigne ...

Corel X3 ve Indesigne

Corel X3 ve Indesigne

Alt 11-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

uzun süredir corel X3 kullanıcısıyım, In design a geçmem gerekiyor fakat gerçekten buna ikna olmakta zorlanıyorum....Corel in birçok avantajı var, peki ya Indesign'ın avantajları nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 11-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle Günaydın;

Corel Draw vectorel çizim programıdır, indesigin ise yayıncılıkta kullanılan pixel tabanlı bir programdır.Indesign ile ilgili bir çok kaynak verdik.. dergiler, linkler vs. piyasada yer alan cs2 nin birde kitabı var. Bende draw dan indesign e geçenlerdenim. ilk başlarda sıkıntı olsada zamanla indesig in biçilmiş kaftan olduğu bir gerçek.. doğru karar vermişsin.. burada elimizden geldiğince de destek oluruz.
http://help.adobe.com/tr_TR/InDesign...FDD9A65BE.html
bu link sana fikir verecek inancındayım.
sevgiyle kal..
Bu mesajdan alıntı yap
alimyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alimyus

Grafiker / İstanbul

Alt 11-01-2008 #3
Öncelikle Günaydın;

Corel Draw vectorel çizim programıdır, indesigin ise yayıncılıkta kullanılan pixel tabanlı bir programdır.Indesign ile ilgili bir çok kaynak verdik.. dergiler, linkler vs. piyasada yer alan cs2 nin birde kitabı var. Bende draw dan indesign e geçenlerdenim. ilk başlarda sıkıntı olsada zamanla indesig in biçilmiş kaftan olduğu bir gerçek.. doğru karar vermişsin.. burada elimizden geldiğince de destek oluruz.
http://help.adobe.com/tr_TR/InDesign...FDD9A65BE.html
bu link sana fikir verecek inancındayım.
sevgiyle kal..
kardeş bu vermiş olduğun linkin photoshop veya after effect için olanı varmı acaba türkçe yanii...
Bu mesajdan alıntı yap
reddes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reddes

Grafiker / İzmir

Alt 28-02-2008 #4
düşünmeden geç corel 5 para etmez
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-03-2008 #5
İndesign sayfa düzen - mizanpaj programıdır. Çok gelişmiş illustrasyon ve tasarımlar yapmadığınız sürece ve fotoğraf düzenleme yapmannız gerekmediği sürece başka programlara ihtiyacınız yoktur.
Corelle karşılaştırma yapmak gereksiz olur çok sayfa desteği olması onun mizanpaj programı olduğunu göstermez.
Not İndesign pixel tabanlı bi program değildir. O da vektör tabanlı çalışır. Pixel tabanlı programlar yada dolaylı destek veren programlar Photoshop, photo paint, illustrator (dolaylı) gibi programlardır.
Bu mesajdan alıntı yap
Frankfurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Frankfurt(40)

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 07-03-2008 #6
Ben İn Design programini gecenlerde bir otomobilde giderken duydum. Müthis bir program falan diye bahsetti bir kac kisi.. Dedim Allah Allah ben nasil duymam. Ki ben Uzun zamandan beri Corel kullanan bir kisiyim...

Ve simdi burada baktimgimda...

Yani bana oyle bir neden soyleyinki bu programi ögrenme nedenim olsun ...!

Bekliyorum....
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-03-2008 #7
indesigni da duydum ama quarkexpress gibi mijanpaj programı olrak biliyorm corelle alakası yok corelin kıstası ancak adobe ilistratördür sanırım oda çok zor geliyor nedense corele devam yani :d
Bu mesajdan alıntı yap
reymi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reymi(44)

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 13-03-2008 #8
selam. ben draw kullancısıyım da, sitenizle yeni tanıştım. bu bahsettiğiniz indesign programını yeni duydum
bunu nasıl edinip inceleyebilirim. Karşılaştırma yapılabilirmi bakalım.
Bu mesajdan alıntı yap
wonderlanddizgi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wonderlanddizgi

Grafiker / Konya

Alt 31-03-2008 #9
biz de Quark, photoshop, corel, kullanıcısıyıs... indesigne geçmek istiyoruz bize link verin arkadaşlar...mac kullanıcısıyız...
teşekkürler iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
kara kule isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kara kule

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #10
şimdi farkettim bu bölümün türkçe olduğunu. daha önce ingilizce site üzerinden takip etmeye çalışıyordum. yarım yamalak ingilizceyle nereye kadar....

ben de bir ekleme yapayım istedim. burada da videolu anlatımlar bulunuyor.
umarım işinize yarar.

http://www.adobe.com/designcenter/video_workshop/
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, indesigne