corel x4 de objeleri alta ve üste alma işlemini yapamıyorum ??

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel x4 de objeleri alta ve üste alma işlemini yapamıyorum ?? ...

halistekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halistekin

Grafiker / Konya

Alt 30-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Windows 7 işletim sistemine Corel Draw X4 kurdum. Ama layerleri yani objeleri birbirinin altına veya üstüne almaya çalıştığımda bunu yapamıyorum. İlk defa böyle birşey başıma geliyor. Acaba program ve sistem uyuşmazlığından mı kaynaklanıyor bu sorun. Bu sorunun çözümü varmı? Bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum. Lütfen yardımcı olunuz. :worried:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

eraksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eraksa(36)

Grafiker / İzmir

Alt 30-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hımm acaba kısayol tuşlarına baska bir kısayol aktarmış olabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

halistekin

Grafiker / Konya

Alt 01-02-2010 #3
üstteki menülerdende bu işlemi yapamıyorum ve birde bazen yapmıyor bazen yapıyor ilemi özellikte resim importladığımda sorun yaşıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2010 #4
Israrla "shift + page up/down" ya da "ctrl + page up/down" yapmaya devam et. Aynı şey bende de sürekli oluyor. Bir kaç kere ctrl ile ardından da shift ile bunu tekrar ettiğimde nesne üste çıkmayı başarıyor. Nedenini bende bilmiyorum ama bazı durumlarda mesela resmin üzerine yazı getirmeye çalıştığımda bu işlemi bir kaç defa tekrarlamak zorunda kalıyorum.
İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

coreldrawx4

Alt 01-02-2010 #5
coreldrawx4 ve diğer sürümlerde bu tür küçük kısa yol sorunları ile bende karşılaşıyorum sorun BENCE proğram yazılımından kaynaklanıyor panik yapmadan çalışmamızı kaydedip proğramı kapayıp tekrar açmak sorunun kalmadığını göreceksiniz iyi çalışmalar diliyor saygılar sunuyorum .........
Bu mesajdan alıntı yap

halistekin

Grafiker / Konya

Alt 01-02-2010 #6
Israrla "shift + page up/down" ya da "ctrl + page up/down" yapmaya devam et. Aynı şey bende de sürekli oluyor. Bir kaç kere ctrl ile ardından da shift ile bunu tekrar ettiğimde nesne üste çıkmayı başarıyor. Nedenini bende bilmiyorum ama bazı durumlarda mesela resmin üzerine yazı getirmeye çalıştığımda bu işlemi bir kaç defa tekrarlamak zorunda kalıyorum.
İyi çalışmalar.
evet aynen başıma gelen sorun buişte. Birde şunu gördüm 2. sayfa açıp öbjeyi sayfa dışına alıp page down page up yapınca da işe yarıyor. Böyle yapınca yinede importlanan resmi alta alamıyorum üste almak istediğim yazıyı veya logoyu üste alabiliyorum. Böyle garip bir durum. Ama kalıcı bir çözümü varmı acaba bu işin.

Birde cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-02-2010 #7
evet aynen başıma gelen sorun buişte. Birde şunu gördüm 2. sayfa açıp öbjeyi sayfa dışına alıp page down page up yapınca da işe yarıyor. Böyle yapınca yinede importlanan resmi alta alamıyorum üste almak istediğim yazıyı veya logoyu üste alabiliyorum. Böyle garip bir durum. Ama kalıcı bir çözümü varmı acaba bu işin.

Birde cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum.
Nesnelerin aynı katmanda (layer) olduğunu kontrol edin. Alta alamadığınız nesneler Desktop master katmanında olabilir. Object manager'i açıp nesneleri aynı katmana taşıyın.
Bu mesajdan alıntı yap

halistekin

Grafiker / Konya

Alt 01-02-2010 #8
tamam dostum buldum sağol bi yapmaya çalışıyım inşallah olur

Evet sorun aynen o kafasına göre layer yapıp istediğ layerin içine atıyor object managerden sorunu hallettim çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-02-2010 #9
Evet sorun aynen o kafasına göre layer yapıp istediğ layerin içine atıyor object managerden sorunu hallettim çok teşekkür ederim.
Rica ederim, CorelDRAW X4 kullanıyorsan biraz daha şansılısın çünkü X4'ün sayfa ve katman yapısı önceki sürümlere göre daha düzenlidir.
Bu mesajdan alıntı yap

halistekin

Grafiker / Konya

Alt 01-02-2010 #10
evet gayet güzel photoshopa da benziyor yalnız getirdiği resmi kullanmakta olduğumuz layere değilde kendi başlıbaşına bir layer olarak getiriyor bunu içinde bulunduğumuz layere getirmesi mümkünmü yoksa bu şekilde gelen layerdan bizim layere kendimiz mi aktarmak zorundayız ??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları