Corel X4 Türkçe Yama Varmı?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel X4 Türkçe Yama Varmı? ...

BlueBeach isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueBeach

Grafiker / Bursa

Alt 07-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel 12 Türkçe kullandığımdan dolayı X4 dü de Türkçe kullanmak istiyorum. X4 e göre Türkçe yama yayınlandımı bilen varmı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 07-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben hiç Türkçe kullanmadığımdan bilmiyorum.. Fakat şunu söyleyebilirim; Asla ama asla Türkçe kullanmayın.. İngilizce olarak kullanın ve alışmaya çalışın.. Aksi taktir de iş değiştirdiğinizde, her kurulum yaptığınızda, program hakkında bir soru sormak istediğinizde veya gelen cevapları okuduğunuzda.. Çok fazla pişman olursunuz.. Zira İngilizce Kullanım %95 gibi büyük oranda.. Aynı dili konuşmadan aynı programı kullanamayız, yardımcı olamayız.
Bu mesajdan alıntı yap
BlueBeach isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueBeach

Grafiker / Bursa

Alt 07-05-2009 #3
Programların Türkçesi varken yabancısını kullanmak hoşuma gitmiyor neden bilmiyorum ama yabancı dilde bi program kullanmaktanda hoşlanmıyorum. Yabancı dilimde kötü değildir halbuki. Ayrıca hala 70 milyonluk bir pazarda programların Orjinal halinde Türkçe dil seçeniğinin bulunmadığını çözmüş olamamında buna etkisi büyük. Kendimce protesto ediyorum sanırım. Corel in sitesinde x4 ün Türkçe sürümü henüz çıkmamış ama Türk vatandaşımızın çıkarmış olduğunu sanmıştım.Genelde çıkardı zaten Corel X4 Türkçe Yama Varmı? Araştırmalarım sonucu henüz bi sonuca varamadim.

x4 te bi kaç sorunla daha karşılaştım şimdi SP 2 indiyorum eğer düzelmezse 12 kullanmaya devem edicem gibi gözüküyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 07-05-2009 #4
Programların Türkçesi varken yabancısını kullanmak hoşuma gitmiyor neden bilmiyorum ama yabancı dilde bi program kullanmaktanda hoşlanmıyorum. Yabancı dilimde kötü değildir halbuki. Ayrıca hala 70 milyonluk bir pazarda programların Orjinal halinde Türkçe dil seçeniğinin bulunmadığını çözmüş olamamında buna etkisi büyük. Kendimce protesto ediyorum sanırım. Corel in sitesinde x4 ün Türkçe sürümü henüz çıkmamış ama Türk vatandaşımızın çıkarmış olduğunu sanmıştım.Genelde çıkardı zaten Corel X4 Türkçe Yama Varmı? Araştırmalarım sonucu henüz bi sonuca varamadim.

x4 te bi kaç sorunla daha karşılaştım şimdi SP 2 indiyorum eğer düzelmezse 12 kullanmaya devem edicem gibi gözüküyor.
Corel yarı açık kaynak kodlu programdır.. Tüm menüler istenildiği gibi Türkçe'leştirebilir.. burada sıkıntı yok istersen sen bile yapabilirsin..

Ama olaya tamamen yanlış yerden bakıyorsun... bende Türkçe kullanmak isterim, ama GERÇEKTEN TÜRKÇE.. çevirilerin bir çoğu komik bir çoğu anlamsız bir programın Türkçe olduğunu savunmak öncelikle TÜRKÇEmize hakaret olur, hem sonra, teknik terimlerle çalıştığı için programlarda fiili işlemlerin karışılığı yazılı olarak bulamazsın (çevirmelerde...) Örn.: "Transform" menüsü.. Türkçe karşılığı "Dönüştürmek" - "Biçimini Değiştirmek" oysaki o menüden sadece Biçim değiştirmiyoz döndürüyoz, kaydırıyoz vs...

Dahada kesin konuşacak olursam: "Yoğurt" dünyanın her yerinde " Yoğurt" tur çünkü biz bulduk biz yaptık.. Sen inatla Türkçe dersen sana kolay gelsin çünkü ha Türkçe ha Çince ikisinde de aynı sıkıntıyı çekeceksin.
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 17-05-2009 #5
Karadağlıya katılıyorum.normal olarak corel kullanabilen birisi tamamını olmasa bile istediği terimleri türkçe yapabilir basit bu .ama değil ingilizce hiç bir dili tam olarak türkçeye çevirmek mümkün değildir.Yoğur da yoghurt da desen değişen birşey olmaz
Bu mesajdan alıntı yap
serhangenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhangenc

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 17-05-2009 #6
Programların Türkçesi varken yabancısını kullanmak hoşuma gitmiyor neden bilmiyorum ama yabancı dilde bi program kullanmaktanda hoşlanmıyorum. Yabancı dilimde kötü değildir halbuki. Ayrıca hala 70 milyonluk bir pazarda programların Orjinal halinde Türkçe dil seçeniğinin bulunmadığını çözmüş olamamında buna etkisi büyük.
Türkiye corel için 70 milyonluk bir pazar mı?
-Hayır.Bence değil..Kaç kişi lisanslı kullanıyor?
Bu mesajdan alıntı yap
hodjam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hodjam(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-06-2009 #7
Hiç denecek kadar az Corel X4 Türkçe Yama Varmı? Corel X4 Türkçe Yama Varmı? Güler misin ağlar mısın ?
Bu mesajdan alıntı yap
haziran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

haziran

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2009 #8
Başlık, "Türkçe yama var mı?" şeklinde açılmış. "Türkçe mi kullanayım İngilizce mi?" şeklinde bir akıl istenmemiş. Bir programı Türkçe yada İngilizce kullanmak kişinin kendi bileceği, kolayına nasıl geliyorsa onu tercih edeceği bir şeydir.
Bu mesajdan alıntı yap
vuralis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vuralis(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2009 #9
lisanslı alırsan türkce dil seceneği var
Bu mesajdan alıntı yap
ousahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ousahin

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2009 #10
aslında programları ne kadar ingilizce kullanırsan o kadar iyidirCorel X4 Türkçe Yama Varmı? genelde program terimleri vs ingilizce olunca anlamasıda kolay olur anlatmasıda..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları