Corel X5 de Memory Ayarları

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel X5 de Memory Ayarları ...

kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

X4 de options paneli altında yer alan ram ve strach disc ayarlarının yapıldığı memory penceresi X5 de nerede acaba paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
X4 de options paneli altında yer alan ram ve strach disc ayarlarının yapıldığı memory penceresi X5 de nerede acaba paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Aynısını ben de arıyorum fakat x5'te hala bulamadım. Özellikle tarama yaptıktan sonra taradığım şeyi exportlarken hiçbir uyarı vermeden program kapanıyor. Bir yerlerde bunun memory ayarlarından "quick correct" ile alakalı olduğunu okudum ama dediğiniz gibi "memory" kısmını bulamadım. Bilen varsa ya da programın bu şekilde kapanmasına çözüm verebilecek olanlar lütfen anlatabilirler mi? x4 de kapanıyordu zaman zaman ama mutlaka kapanmadan önce uyarı veriyordu ve dosyayı kurtarabiliyordum. Her hareketten sonra kaydet tuşuna basmak tik oldu artık.Corel X5 de Memory Ayarları
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2011 #3
(Arka arkaya mesaj için özür dilerim.)

Bir yerde corel x5 için bellek ayarları işlevini yitirdiği için kaldırıldı diye bir yazıya rastladım. X4'te bunları yaşamıyordum, kapansa da kapanacağını önceden biliyordum. Artık corel'in abuk subuk tıkanmasından, olur olmaz uyarı vermeden kapanmasından çok yoruldum. Bilgisayarıma yeni format atıldı. Virüs falan da yok. Sorun nerede? Bu olayı tek yaşayan ben miyim? Eğer öyleyse bilgisayarla olan tüm bağımı koparacağım, bilgisayarla alakasız bir iş edineceğim...
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 07-01-2011 #4
Ben de X5 kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamıyorum. Bellek ayarlarının kaldırıldığını ben de okudum ve ek olarak standart %25 lik oranın korunduğunu ve toplan ram miktarının %50 fazlasını da sanal bellek olarak olarak kullandığını da okudum. Corel'de programı kasan işlemler bellidir aslında bunlara dikkat edilirse daha az sorun yaşanacağını düşünüyorum. Bağı koparmak konusuna gelince Corel'de sorun yaşasan ne olur yaşamazsan ne? Sorunsuz bilgisayar var mı ki? Çalışmalarını yaptığın bilgisayarın sabah geldiğinde çalışacağından hangimiz emin olabiliriz ki bu sebeple suçu sadece Corel'e yüklemek haksızlık olur...
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2011 #5
Çözüm arayışındayım sayın ZxxxE. Kendini kurtarmak için yedeklediği dosyalardan sonuncusu da bugün çalışmaz halde. Başka bilgisayarda denediğimde de sonuç değişmiyor. Ai kaydedip yedeklemeyi akıl ettiğim eski bir kopyasıyla çalışmama devam ediyorum.

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 07-01-2011 #6
öncelikle sormak isterim; X5 SP2 'yi yüklediniz mi ?
" CorelDRAW Graphics Suite X5 - Benioku Notları " corel.com sitesinde ilk defa türkçe olarak SP2 'nin ne gibi yenilikler, hata düzeltmeleri vede performans arttırımına ilişkin katkıları detaylı bir
şekilde anlatılmış. Tavsiyem kesinlikle bir göz atmanızda büyük fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2011 #7
öncelikle sormak isterim; X5 SP2 'yi yüklediniz mi ?
" CorelDRAW Graphics Suite X5 - Benioku Notları " corel.com sitesinde ilk defa türkçe olarak SP2 'nin ne gibi yenilikler, hata düzeltmeleri vede performans arttırımına ilişkin katkıları detaylı bir
şekilde anlatılmış. Tavsiyem kesinlikle bir göz atmanızda büyük fayda var.
Sorun, servis pack'lerin yüklenmesiyle çözülmüştür.

Yalnız bir şey daha. Servis pack'leri yükleyip de bilgisayarı yeniden başlatmadığınızda, yeni bir corel açmak isterseniz "code 127" diye bir hata veriyor.

Tekrar teşekkür ediyorum.Corel X5 de Memory Ayarları
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-01-2011 #8
Sorunun çözülmesine sevindim ama nasıl bu kadar erken emin olabildiniz onu anlamak zor. Bir de bir gözlemimi paylaşmak istiyorum X5'de dosyayı (ilk Kayıtta) kaydederken Save penceresi kapandığı halde program çubuğunda dosya ismi bir süre görünmüyor yani pencereyi kapattıktan bir süre sonra kayıt işlemini bitiriyor. Dosya ismini görmeden sayfayı kapattığımda kaydedilen dosyalarda sorun oluyor.Dosyayı kaydederken ben buna dikkat ediyorum belki işinize yarar...
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-01-2011 #9
Sorunun çözülmesine sevindim ama nasıl bu kadar erken emin olabildiniz onu anlamak zor. Bir de bir gözlemimi paylaşmak istiyorum X5'de dosyayı (ilk Kayıtta) kaydederken Save penceresi kapandığı halde program çubuğunda dosya ismi bir süre görünmüyor yani pencereyi kapattıktan bir süre sonra kayıt işlemini bitiriyor. Dosya ismini görmeden sayfayı kapattığımda kaydedilen dosyalarda sorun oluyor.Dosyayı kaydederken ben buna dikkat ediyorum belki işinize yarar...
Nasıl bu kadar erken emin olabildim? Şöyle ki; x5'e ait iki sorunum vardı. Birincisi uyarı vermeden gün içinde defalarca kapanması, diğeri de tarama işleminden sonra taradığım şeyi bir türlü sayfadan çıkaramamdı. Servis pack'leri yükledikten sonra defalarca denedim, dünden bu yana hiç kapanma yaşamadım. Export yaparken de bir sorun olmadı.

Kaydetme ile ilgili verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederim. Hiç farketmemiştim.Corel X5 de Memory Ayarları
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-01-2011 #10
Corel Orjinalse yeniden kaldır ve servis packleriyle yeniden kur derim değilse ise corelx5 15.2.0.661 bulup indirip yükle..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları