corel x5 de yazı yazıyorum dikey çıkıyor sürekli yatay yapmak için napıcam

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel x5 de yazı yazıyorum dikey çıkıyor sürekli yatay yapmak için napıcam ...

selns isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selns

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 05-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

acil yardım istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CorelDraw açıkken boş sayfa açıyosun ve A(Text Tool) Harfine tıklıyon boş sayfa alanına geliyon ama boş alana tıklamıyon buna dikkat o şekilde CTRL+, (Virgül) e basıyon (Önce Ctrl Basılı Tutuyon ve ardından (, virgül e tıklıyon) sorun bu şekilde düzelir. bu hatada CTRL+. dan kaynaklanıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-11-2011 #3
X5 dahil önceki versiyonlarda da dikey yazı yazamamıştım şimdi de verilen kısayolları denedim horizantal ayarını vertical olarak değiştirdim ama ben de hala dikey yazı yazamıyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2011 #4
X5 dahil önceki versiyonlarda da dikey yazı yazamamıştım şimdi de verilen kısayolları denedim horizantal ayarını vertical olarak değiştirdim ama ben de hala dikey yazı yazamıyorum ...
yukarıdan aşağı yazmak için ctrl a basılı tutuyon ve noktaya tıklıyon bu şekilde yukarıdan aşağı yazar iptal etmek içinde ctrl a basılı tutuyon ve virgül e tıklıyon bi dene tekrardan dediğim gibi önce A harfine tıklıyon ve boş alana tıklamıyacan bu şekilde bi dene
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2011 #5
boş alana tıklama dememin sebebi ise açtığın boş sayfa için geçerli oluyo. boş alana tıklamayıp yapıldığında her açtığın boş sayfalar için geçerli oluyo bu komut
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2011 #6
Az önce denedim de A (Text Tool) a tıklamadanda oluyomuş.
yani direk Ctrl basılı tutup noktaya tıklandığındada yatay yazmıyomuş. corel x5 de yazı yazıyorum dikey çıkıyor sürekli yatay yapmak için napıcam
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2011 #7
acil yardım istiyorum
yani tek yapman gereken boş bi sayfada CTRL basılı tutmak ve vürgül e tıklamak
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-11-2011 #8
Nihayet dikey olarak da yazı yazabiliyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-11-2011 #9
Nihayet dikey olarak da yazı yazabiliyorum ...
güzel ama ne işe yarıyo onuda anlamış değilim corel x5 de yazı yazıyorum dikey çıkıyor sürekli yatay yapmak için napıcam dikey yazma sonuçta yazıyı yazarsın 90 derece çevirirsin olur biter
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-11-2011 #10
güzel ama ne işe yarıyo onuda anlamış değilim corel x5 de yazı yazıyorum dikey çıkıyor sürekli yatay yapmak için napıcam dikey yazma sonuçta yazıyı yazarsın 90 derece çevirirsin olur biter
Şu işe yarıyor: yapamadığın, bilmediğin, beceremediğin (nasıl adlandırılırsa) bir şeyi başarmış oluyorsun. Psikolojik destek yani ötesi yok ... (Tabi benim aklımdaki dikey yazı bu şekilde değildi o ayrı bir konu)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları