Corel X5 Export Jpeg sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel X5 Export Jpeg sorunu Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar X5 te export yaparken Export to JPEG veya PNG yi seçtiğimde gelen panel boş görünüyor, daha sonra çıkmaya çalıştığımdada coreli kapatıyor. Yani bitmap çıktı alamıyorum programda. Ya ...

vonwien isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 21-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar X5 te export yaparken Export to JPEG veya PNG yi seçtiğimde gelen panel boş görünüyor, daha sonra çıkmaya çalıştığımdada coreli kapatıyor. Yani bitmap çıktı alamıyorum programda. Ya print screen yapmam gerekiyor yada pdf alıp ordan almam gerekiyor. Fakat bunlardada renk profilleri uymuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Uploaded with ImageShack.us
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muratkeceli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratkeceli

Grafiker / Ankara

Alt 21-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güncellemelerini yaptığın halde bu sorun oluyosa corel i tekrar yüklemen gerekiyor sanırım bazen anlamsız hatalar verebiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 21-02-2012 #3
güncellemelerini yaptığın halde bu sorun oluyosa corel i tekrar yüklemen gerekiyor sanırım bazen anlamsız hatalar verebiliyor.
güncellermeleri de yaptım , yenidende kurdum, formatta attım fakat düzelmiyor.

Arkadaşlar X5 te export yaparken Export to JPEG veya PNG yi seçtiğimde gelen panel boş görünüyor, daha sonra çıkmaya çalıştığımdada coreli kapatıyor. Yani bitmap çıktı alamıyorum programda. Ya print screen yapmam gerekiyor yada pdf alıp ordan almam gerekiyor. Fakat bunlardada renk profilleri uymuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.Corel X5 Export Jpeg sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-02-2012 #4
Resimdeki durum büyük ihtimalle Corel'den kaynaklanan bir durum değil. Export penceresi açılıyor ama işlemcinin gücü yetmediği için o şekilde kalıyor. Export etmeye başladığın zaman görev yöneticisini sonra işlemleri aç hangi programın ne kadar güç harcadığını görebilirsin büyük ihtimalle explorer.exe en fazla işlemci gücü kullanan işlem olacaktır, explorer.exe i kapat yeni işlem diyerek tekrar açın eğer düşündüğün hataysa bu şekilde işleminizi bitirebilirsiniz. Eğer bu şekilde bitiyorsa pc ye virüs bulaşmış demektir size yeni bir format işlemi görünüyor...
Bu mesajdan alıntı yap
cibek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cibek

Grafiker / Samsun

Alt 25-02-2012 #5
bu sorunun büyük bir sebebi corel çalışma sayfanın dışındayken export yapıyor olman olabilir mi? çalışma sayfası dışındaki bir nesneyi export edemezsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 28-03-2012 #6
bu sorunun büyük bir sebebi corel çalışma sayfanın dışındayken export yapıyor olman olabilir mi? çalışma sayfası dışındaki bir nesneyi export edemezsiniz.
aslında çalışma sayfasının içindede denedim, fakat programsal bir hata veriyor maalesef
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 28-03-2012 #7
Pdf haricinde export işlemi sayfa dışında ki çalışmalarda sorun çıkarmaz, jpeg, tif vb. vs. bilgisini paylaşmak istedim.

aslında çalışma sayfasının içindede denedim, fakat programsal bir hata veriyor maalesef
kullandığınız CorelDRAW güncel sürüm numarası nedir?
Help / About CorelDRAW Penceresinden görebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 29-03-2012 #8
pdf haricinde export işlemi sayfa dışında ki çalışmalarda sorun çıkarmaz, jpeg, tif vb. Vs. Bilgisini paylaşmak istedim.

Kullandığınız coreldraw güncel sürüm numarası nedir?
Help / about coreldraw penceresinden görebilirsiniz.
15.0.0.486
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-03-2012 #9
Bu deneme sürümünün seri numarasıdır. Güncellemeleri yapmadığınız için sorun oluyor olabilir. Güncellemeleri yaptıktan sonra versiyon numarası 15.2.0.686 olur ...
Bu mesajdan alıntı yap
oznurece isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oznurece

Grafiker / Rize

corel export to jpg

Alt 02-11-2017 #10
aynı sorun bendede var export yaptığımda seçenekler çıkmıyor jpg kaydedemiyorum cmyk rgb seçemiyorum Corel X5 Export Jpeg sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel x5, export, jpeg