Corel X5 Gecikmeli Kayıt Problemi

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel X5 Gecikmeli Kayıt Problemi ...

user1198 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user1198

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
Şu an çalıştığım şirkette sabahtan akşama kadar kartvizit montajı yapıyorum.
Müşterilerimizin yüksek versiyon sevdasından dolayı mecburen Corel X5 kullanmak zorunda kalıyorum.

Corel X5 ile bildiğiniz üzere kayıt yapınca o arka planda kaydederken siz çalışmaya devam edebiliyorsunuz. Fakat eskiden kalma bir alışkanlık, sık sık CTRL + S yapıyorum. Normalde Corel X5 bu komutları sıraya alıyor ve sırasıyla çalıştırıyor ancak o kaydederken yeni bir kart importladığımda ya da bazen çalışmaya devam ederken kaydı tamamlayamadan kilitleniyor ve üzerinde çalıştığım dosya bozulduğu için baştan başlamak zorunda kalıyorum.

1- Corel X5 te gecikmeli kaydı iptal etmenin bir yolu var mıdır? Ben CTRL + S yaptıktan sonra eskisi gibi beklemek istiyorum.

2- Backup ayarlarını açmak istemiyorum bu yönde bir cevap gelmeden belirtmek istedim.

Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 02-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sevgili meslektaşım. ctrl+s yaptıktan sonra kayıt simgesine tıkla ve dolana kadar manuel bekle illa bunu programın sana zorla yaptırmasına gerek yok bnde X5 kullanıyorum büyük işlerde kayıt yaparken kaydedene kadar bekliyorum riske atmamak için.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel x5 gecikmeli kayıt