corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu

Corel Draw - corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu ...

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Dosya19

Alt 09-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

CDRfind - Arama ve CDR dosyaları kurtarma!
Bu program CDR dosyaları ile çalışmak için yapılmış yararlı araçlar kümesidir. Temel işlevi - açmayan CDR dosyası (sürüm neskrivlenny metin ve yazı tipi bir dosyada yer alan) kısa bir özetini alıyorum; metin form, dosya üzerinde hızlı arama dosya yapısı RIFF alanları inceleyen bunu bir metin parçası veya bir nesne kümesi boyutları içerdiği istiyorum ; bozuk dosyaların kurtarılabilirlik.

Program "Birlikte Aç" Windows menüsünde CDR dosyaları için alternatif izleyici olarak atanabilir. sürümü, subversion, boyut, yazı ve metinler: Aynı zamanda görüntüler dosyanın bir özetini de.

programın bir diğer yararlı özelliği - Belirtilen kriterlerde diskteki CDR belgeleri Çok sık, dizinler dağılmış binlerce dosya arasında bilgisayarınızda bulmak için çok uzun bir süre basılı görüntü ve ismini bile hatırlamakta değil sahip. Bu program çok bu yararlıdır. Bile virajlarda düzen, nesnesinin yaklaşık boyutunu ölçmek ve arama ayarlayın sadece bir cetvel tüm metin - programın benzer büyüklükteki nesneler içeren tüm dosyaları görüntüler.

Buna ek olarak, bu programı CorelDraw açamıyor o kadar da kötü dosyaları kurtarmak için izin veriyor. Belki de otomatik kurtarma ve manuel (kötü alanlarının kaldırılması, kusurlu dosyadan ihracat verileri) son sürümlerini hata ayıklama ve izlemek dosya içinde kendini sorunların daha hızlı tespiti için CorelDraw dosya açma işlemini yeteneğine sahiptir. (alıntı orjinal metin rusca ama google translate bu kadar türkçeleştirebildi)

sonuç olarak

http://rapidshare.com/files/447022121/CDRfind.zip

buradaki bu macro sayesinde açılamayan CDR dosyalarımızı son çare olarak bu yazılımla kurtarabiliriz

çalışma mantığı basit ;
File info düğmesini tıklayıp gelen pencereden dosya bilgisini almak istediğimiz CDR. belgesini seçiyoruz karşımıza çıkan raporda belgenin sürümü varolan dosyanın boyutu alt sürüm numarası belgedeki fontlar ve yazılar karşınızda.

peki ya vektörler ? onlar içinde Edit/Restore File özelliği ile belge içindeki vektör nesneleri export edebilir yada belgenin içinden çıkarabiliriz.

son çare olarak bu şekilde cdr. dosyalarını kurtarabiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 01-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
2 hafta da 97 kişi bu konuya bakmış vede konuyla ilgili ( + ) , ( - ) hiç birşey bildirilmemiş....
Bu mesajdan alıntı yap
medur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

medur

Hiç Biri / Konya

Alt 11-03-2011 #3
link bozuk
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-03-2011 #4
Ben indirip bozuk bir dosya üzerinde denemiştim. Yine açamayınca başkalarının da deneyimlerini okumayı bekledim aslında. Ama dediğiniz gibi kimse fikrini belirtmemiş. Emin olamıyorum, bozulan dosyalara back up'larından devam ediyorum hala.
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 11-03-2011 #5
Ben indirip bozuk bir dosya üzerinde denemiştim. Yine açamayınca başkalarının da deneyimlerini okumayı bekledim aslında. Ama dediğiniz gibi kimse fikrini belirtmemiş. Emin olamıyorum, bozulan dosyalara back up'larından devam ediyorum hala.

yinede son çare olarak bu yolu denemekte fayda var diye düşünüyorum sonuç son çare corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 15-03-2011 #6
http://translate.google.com/translat...2010-12-27-135

yukarıdaki bağlantıda nasıl kullanıldığı konusunda anlatım var

http://rapidshare.com/files/452633991/CDRfind.zip

link yenilenmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-03-2011 #7
2 hafta da 97 kişi bu konuya bakmış vede konuyla ilgili ( + ) , ( - ) hiç birşey bildirilmemiş....
epeydir burdayım + - nereden yapılır bilmiyorum corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu)
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-03-2011 #8
tmm tmm buldum hiç farketmemiştim...
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 15-03-2011 #9
teşekkürler ilgin için
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-03-2011 #10
Denenmiş ve onaylanmıştır.corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu İki gündür açamadığım bir dosyam vardı, back up'larını da silmiştim. Az önce bu program sayesinde aciliyeti olan bir çizimi kurtardım.

Tekrar teşekkürler Murat Abi.corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel draw anlatimlari, corel draw kayıt sorunu