Corel x5' te kaydetme sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel x5' te kaydetme sorunu Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle merhaba yaklaşık 1 haftadır corel x5 kullanıyorum herşey gayet iyi fakat çalışmaları save yaptığım zaman dosya boyutları aşırı büğüyor. örneğin x4 te tasarlayıp kaydetdiğim bir iş 1 ...

ahmetcanberberl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetcanberberl(31)

Grafiker / İstanbul

Dosya18

Alt 29-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle merhaba yaklaşık 1 haftadır corel x5 kullanıyorum herşey gayet iyi fakat çalışmaları save yaptığım zaman dosya boyutları aşırı büğüyor.

örneğin x4 te tasarlayıp kaydetdiğim bir iş 1 mb gelirken aynı iş x5 te 80 mb geliyor, çözümü bilen birileri varsa acil yardım bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 29-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle merhaba yaklaşık 1 haftadır corel x5 kullanıyorum herşey gayet iyi fakat çalışmaları save yaptığım zaman dosya boyutları aşırı büğüyor.

örneğin x4 te tasarlayıp kaydetdiğim bir iş 1 mb gelirken aynı iş x5 te 80 mb geliyor, çözümü bilen birileri varsa acil yardım bekliyorum.
corele script yada makro virüs bulaşmış olabilir corel drawı açarken f8 tuşunu basılı tut aç gelen pencereye evet yada yesi tıkla sorunun düzelmesi lazım
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-06-2010 #3
corel drawı açarken f8 tuşunu basılı tut aç gelen pencereye evet yada yesi tıkla sorunun düzelmesi lazım
Bu işlem kişiselleştirilmiş çalışma alanınızı sıfırlar. Bu nedenle önce Workspace'nizin bir yedeğini almakta fayda var.

İncelemek için aynı dosyanın hem sorunsuz X4 hem de sorunlu X5 sürümlerini paylaşabilirseniz sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını bulabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

ahmetcanberberl(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-06-2010 #4
İncelemek için aynı dosyanın hem sorunsuz X4 hem de sorunlu X5 sürümlerini paylaşabilirseniz sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını bulabilirim.
corelde new page açtığım zaman her defasında sayfa ayarları istiyor, işte sayfanın boyutu , kaç dpi olmasını istediğin renk ayarları rgb mi olsun yoksa cmyk mı bunun gibi seçenekler var sanırım sorunun yanıtı burda ama yinede tam bilmediğim için yardımlarınızı bekliyorum o ayarların standart olarak neler olması gerektiğini biliyormusunuz acaba
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-06-2010 #5
corelde new page açtığım zaman her defasında sayfa ayarları istiyor, işte sayfanın boyutu , kaç dpi olmasını istediğin renk ayarları rgb mi olsun yoksa cmyk mı bunun gibi seçenekler var sanırım sorunun yanıtı burda ama yinede tam bilmediğim için yardımlarınızı bekliyorum o ayarların standart olarak neler olması gerektiğini biliyormusunuz acaba
Yeni sayfa oluşturma penceresindeki ayarlardaki farklılıklar dosya boyunu sizin bahsettiğiniz gibi 80 kat büyütmez.

Offset baskı için bir çalışma yapıyorsanız Default CMYK ayarını kullanabilirsiniz. Web için ya da dijital bir ortam için çalışma yapacaksanız Web ya da Default RGB ayarlarını kullanabilirsiniz.

Ben yine de sorunlu dosyaları bekliyorum sizden.
Bu mesajdan alıntı yap

ahmetcanberberl(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-06-2010 #6
Ben yine de sorunlu dosyaları bekliyorum sizden.
ok e mail adresinizi alabilirmiyim ben size 2 çalışmayıda göndereyim corel olarak siz bi bakın bakalım
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-06-2010 #7
ok e mail adresinizi alabilirmiyim ben size 2 çalışmayıda göndereyim corel olarak siz bi bakın bakalım
e-posta adresi paylaşmak forum kurallarına aykırı olduğu için veremiyorum.

Grafikerler.net - Profil bilgileri: K.Çakır

Profilimdeki messenger adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-06-2010 #8
Dosyalarınız gösteriyor ki aradaki fark Renk stilleri ve gömülen renk profillerinden kaynaklanıyor. Size X5'te sorunsuz kaydedilmiş bir CDR belgesi ile detaylı açıklamların olduğu bir e-posta gönderdim.

yalnız X4'te 1 mb olan dosyanın X5'te 80 mb olması durumunu abartmışsınız Corel x5' te kaydetme sorunu

Yine de böyle bir durumla ya da X5 ile ilgili bir sorunla karşılaşırsanız bana yazın.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
bilgidesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgidesign

Grafiker / Giresun

Alt 07-07-2010 #9
Dosyalarınız gösteriyor ki aradaki fark Renk stilleri ve gömülen renk profillerinden kaynaklanıyor. Size X5'te sorunsuz kaydedilmiş bir CDR belgesi ile detaylı açıklamların olduğu bir e-posta gönderdim.

yalnız X4'te 1 mb olan dosyanın X5'te 80 mb olması durumunu abartmışsınız Corel x5' te kaydetme sorunu

Yine de böyle bir durumla ya da X5 ile ilgili bir sorunla karşılaşırsanız bana yazın.

Kolay gelsin.
Sayın Kürşat bey,

Ben X5 ile yaptığım bir çalışmayı Corel Draw 12 ile açtığımda yazı karakterlerinde bozulmalar meydana geliyor. Corel Draw X5'den 12 olarak kaydediyorum fakat yinede tasarımdaki yazıların arasında boşluklar, yada hizalama hataları meydana geliyor. Sizce sebebi ne olabilir ?

Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 07-07-2010 #10
Sayın Kürşat bey,

Ben X5 ile yaptığım bir çalışmayı Corel Draw 12 ile açtığımda yazı karakterlerinde bozulmalar meydana geliyor. Corel Draw X5'den 12 olarak kaydediyorum fakat yinede tasarımdaki yazıların arasında boşluklar, yada hizalama hataları meydana geliyor. Sizce sebebi ne olabilir ?

Şimdiden teşekkürler.
Geriye doğru uyumluluk konusunda hada düzeltilmesi şansı daha düşük olduğu için pek şansınız yok gibi. Fakat
X5 Servis Paket 1'in çıkmasına az kadlı. Çıktığında mutlaka yükleyip bir de öyle denemenizi tavsiye ediyorum.

Bu arada sorunlu dosyanızı bana gönderebilirseniz belki farklı bir çözüm bulabilirim ya da Corel geliştiricilerine hata raporu olarak bildirebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları