corel x5 te kaydettiğim dosya açılmıyor

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel x5 te kaydettiğim dosya açılmıyor ...

burdolu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burdolu

Grafiker / İstanbul

ünlem

Alt 11-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel x5 te yaptığım çalışmayı kaydettim dosya 23mb boyutunda kaydettiğim klasörde önizlemesi var dosyanın içeriği görünüyor ama dosyayı açmaya çalıştığımda açılır gibi oluyo ama açılmıyor boş sayfa bile çıkmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aynı olay bizim başımıza da defalarca geldi. O Dosyadan hayır yok artık yenisini çizmen gerekli corel x5 te kaydettiğim dosya açılmıyor ...
Bu mesajdan alıntı yap
yuxelka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yuxelka

Grafiker / Ankara

Alt 09-02-2011 #3
ST Thumbnails Explorer isimli program ile (google'dan arattır bulursun) dosyanı aç ve kopyala x4 de edit'ten paste special diyerek yapıştır. ekrana çalışman gelince üstüne çift tıkla x5 de açsın. işte çalışmanı tekrar açmış oldun. Ben zaman zaman x5 deki çalışmalarım hata verdiği zaman bu şekilde geri kurtarıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
user1198 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user1198

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2011 #4
Corel X5 te yaptığınız çalışma bazen açılması gereken sürede açılmıyor. CTRL + ALT + DEL yaptığınızda "Corel Draw yanıt vermiyor" mesajıyla karşılaşıyorsunuz.

Eğer Corel'i başlatıp, dosyanızı tekrar açarsanız ve SABIRLA beklerseniz (bu esnada başka hiç bir işlem yapmayınız, hatta gidip çay, kahve falan içebilirsiniz ama kesinlikle bilgisayara dokunmayın ve arka planda işlem yapan herhangi bir program bulundurmayın) bir de bakıyorsunuz dosyanız açılmış.

Ancak!!!! O dosya üzerinde işlem yaptınız dosyayı kaydedip kapatığınızda aynı problemi tekrar yaşayacağınızı unutmayınız (problem yaşadığınız dosya için geçerli).

Aslında Corel Draw X3 ve öncesinde bu problemler yoktu, yeni versiyonlar yeni sorunlarıyla beraber geldi. Eğer sürekli dışarıdan gelen dosyaları açmak zorunluluğunuz yoksa o zaman düşük versiyon bir Corel kullanmanızı öneririm.

Benim problemim bu zaten montajcıyım ve dosyalar bana hazır geliyor ve bilin bakalım hangi versiyonda... Corel 15 !!!! Son modele olan düşkünlüğümüzden olsa gerek... Corel'in bir sonraki beta sürümünü bulduklarında sevgili müşterilerimiz bir bakıyorsunuz o sürümde göndermeye başlıyorlar işlerini... Çalışma üç beş satır yazıdan bile ibaret olsa...
Bu mesajdan alıntı yap