corel x5de dpi

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel x5de dpi ...

corel x5de dpi
sul_tan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sul_tan

Grafiker / Antalya

corel x5de dpi

Alt 22-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel x5 te jpeg aldığımda 72 dpi ye bile getirsem genede çok yüksek kaydediyor 2 jpeg dosyası var mesla 14 mb falan oluyor buda çıktıda ve mail atarken çok sıkıntı yaratıyor herikisinide çok geç alıyor yada gidiyor bana yardımcı olmak isteyen biri çıkarsa sevinirim şimdiden tşk ler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 22-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tiff export edip, sıkıştırabilirsin. Boyutu çok küçülür.
Aynı şekilde pdf de kaydedip sıkıştırabilirsin.
Her iki yöntem de baskıya iş göndermek için uygundur.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Kenan_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kenan_35

Grafiker / İzmir

Alt 22-11-2012 #3
Export to JPEG penceresindeki ayarlarınızı gözden geçirin derim bana kalırsa...
Bu mesajdan alıntı yap

sul_tan

Grafiker / Antalya

Alt 22-11-2012 #4
yani sunum için söyledim mesela yapılan işleri patronun görmesi için onada mail atıyoruz yada satış pazarlamadakileri işte onlar da müşteriye yolluyor çok geç gidiyor mail. Tiff olarak atsam göremezler onlar sanırım dediğin gibi pdf de çok olmasada gene biraz düşme oluyor denedim ilgin için tşk ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

sul_tan

Grafiker / Antalya

Alt 22-11-2012 #5
sürekli kontrol ediyorum jpeg ayarlarını fakat tam olarak ne olması gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap
Kenan_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kenan_35

Grafiker / İzmir

Alt 22-11-2012 #6
Bende mesleğim gereği sunumlarda veya müşteriye calışmanın son hali için jpg formatında mail atıyorum ama hiç sorun yaşamadım. export to jpg pecnceresindeki ayarlarım ise

Preset list Costum
color mode cmyk 32 bit
Quality High
Sub format Standart(4:2:2) olarak ayarlı diyebilirim...
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 22-11-2012 #7
yani sunum için söyledim mesela yapılan işleri patronun görmesi için onada mail atıyoruz yada satış pazarlamadakileri işte onlar da müşteriye yolluyor çok geç gidiyor mail. Tiff olarak atsam göremezler onlar sanırım dediğin gibi pdf de çok olmasada gene biraz düşme oluyor denedim ilgin için tşk ederim.
Tiff exportlayıp sıkıştırdığında bayağı düşüyor boyut. Bir de normal fotoğrafları görüntülemede kullandığımız windows fotoğraf görüntüleyicisi tiff formatını açar.
Sorun yaşadığınız dosyalardan birini paylaşabilirseniz daha kolay yardımcı oluruz. Rica ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 22-11-2012 #8
Müşterilere e-posta gönderimi sırasında yüzde 100 olan olçüyü yüzde 30 gibi yaparak exportlayabilirsin tabi bu çalışmaya göre değişir maksat müşteri jpg olarak görebilsin.Eğer görüntü çok bozulur ise boyutu biraz artır ben hep öyle yapıyorum yoksa metrelerce dijital baskının jpg formatı yüzlerce mb bile ulaşabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

sul_tan

Grafiker / Antalya

2 jpegg 4,24 mb

Alt 22-11-2012 #9
eklediğim resim 2 tane ve 4,24 mb düşüsene 10 tane jpeg olduğunu bir bak ayarlaraistersen ekliyorum yardımcı olursan sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 22-11-2012 #10
eklediğim resim 2 tane ve 4,24 mb düşüsene 10 tane jpeg olduğunu bir bak ayarlaraistersen ekliyorum yardımcı olursan sevinirim
bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları