Corel x6 tif Problemi

Corel Draw - Corel x6 tif Problemi Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar Corel Draw x6 programımda son günlerde ilginç bir hata ile karşılaşıyorum. Programa tif dosyasını attığım zaman beyaz olarak gösteriyor. Bu her tif dosyasında aynı oluyor. Bu problemi ...

Corel x6 tif Problemi
bircasus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bircasus

Grafiker / Hakkari

Corel x6 tif Problemi

Alt 11-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar
Corel Draw x6 programımda son günlerde ilginç bir hata ile karşılaşıyorum.
Programa tif dosyasını attığım zaman beyaz olarak gösteriyor. Bu her tif dosyasında aynı oluyor. Bu problemi yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum.
Önceleri sorunun o tif dosyasında olduğunu zannediyordum. Fakat istisnasız her tif dosyasında bunu yapınca sorunun programda olduğu kanısına vardım.

Programı default ayarlarına getirdim, hatta kaldırdım tekrar kurdum ama nafile.
Bu sorunu daha önce yaşayıp bir çözüme kavuşmuş olan var mı?
Ya da bir çözüm önerisi olan var mı ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

siyah1inci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyah1inci

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tif dosyalarını almakta sorun yaşıyorsan tahminimce sistemden olmalıdır. sistemini güncel tutarsan o sorun düzelir diye düşünüyorum. Asıl sorun tif olarak kayıt yaparken oluyor. CMYK olarak tif dosyasında dataların oval kenarlarını kesik kesik çıkartıyor. biraz araştırma yaptım service paketleriyle çözüm oluyormuş.
Bu mesajdan alıntı yap