Corel Yavaş Çalışıyor??

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Yavaş Çalışıyor?? ...

Corel Yavaş Çalışıyor??
Grafix_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafix_

Webmaster / Afyonkarahisar

Corel Yavaş Çalışıyor??

Alt 15-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar dökümanda biraz görsel çalışmaya başlayınca corel kasılıyor fana aşırı yüklenme oluyor. Sitedeki anlatılanları denedim ama fayda etmedi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 15-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
forumdaki bilgiler işe yaramadı ise
makinanı değiştirmeni tavsiye ederim
çünkü corel kolay kolay yavaşlamaz
Bu mesajdan alıntı yap
Grafix_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafix_

Webmaster / Afyonkarahisar

Alt 15-07-2009 #3
forumdaki bilgiler işe yaramadı ise
makinanı değiştirmeni tavsiye ederim
çünkü corel kolay kolay yavaşlamaz

2 GB Ram 512 Ekran kartı 320GB HDD varken bile mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 15-07-2009 #4
o zaman makinende virüs vardır
Bu mesajdan alıntı yap
sezgonaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezgonaz

Grafiker / Muş

Alt 08-08-2009 #5
makınada vıruste yok ne eedecez?
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 08-08-2009 #6
Corel ağır çalışmayı şundan dolayı yapar ancak..
Aynı döküman üzerinde doldur boşalt olarak çalışıyorsanız..
yeni çalışmanız için yeni döküman açmayıp da eskisi üzerinden silip yeniden çalışıyorsanız şayet çalışmalarınız yavaş olabilir..
Bu sadece corel için değil diğer tasarım programları için de geçerlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
gazin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gazin

Öğrenci (Diğer) / Giresun

Alt 11-08-2009 #7
arkadaşlar acaip süper kesin çözüm yavaş açılma corel draw x4 12 11 10 9 8 yavaş açılan sayfanın boyutu çok büyük oluyor neden olduğunu anlayamadım kesin çözüm çözümü yavaş açılan dosyayı corelde açın (ctrl + a) yani hepsini seçin corelin içinde (ctrl + x) yani seçileni kesin ve daha sonra (ctrl + n) yeni dosya açın ve (ctrl + v) paste kaydedin bu dosyayı tekrar herhani bi yere (ctrl + shift + s) kaydedin içerik diğeriyle aynı olmasına rağmen dosyanın boyutunun küçüldüğünü ve çok hızlı çıldığını göreceksiniz. faydalanan olursa cevap yazarsa memnun olurum Birde ben patchleri denedim ama kesin çözüm bence bi dll dosyaı var internetten aynen böyle:- cdrcore.dll hızlandırın - diye aratın cloll patch veya change cloll diye çıkıyor ama mesuliyet kabul etmem sonuçta bu bir dll dosyasını deiştiriyor.
Bu mesajdan alıntı yap

gazin

Alt 12-08-2009 #8
( msn corel draw x4 12 11 10 8 gönderilememe hatası gitmiyor dosya tıkanıyor iletilemiyor iletim hatası )arkadaşlar bazen msn de corelde yapılan dosyalar gönderilemiyor aynen yukarıda dediklerim yapıldığı zaman dosya rahat bir biçimde gidiyor yukarıda dediklerim: arkadaşlar acaip süper kesin çözüm yavaş açılma corel draw x4 12 11 10 9 8 yavaş açılan sayfanın boyutu çok büyük oluyor neden olduğunu anlayamadım kesin çözüm çözümü yavaş açılan dosyayı corelde açın (ctrl + a) yani hepsini seçin corelin içinde (ctrl + x) yani seçileni kesin ve daha sonra (ctrl + n) yeni dosya açın ve (ctrl + v) paste kaydedin bu dosyayı tekrar herhani bi yere (ctrl + shift + s) kaydedin içerik diğeriyle aynı olmasına rağmen dosyanın boyutunun küçüldüğünü ve çok hızlı çıldığını göreceksiniz. faydalanan olursa cevap yazarsa memnun olurum Birde ben patchleri denedim ama kesin çözüm bence bi dll dosyaı var internetten aynen böyle:- cdrcore.dll hızlandırın - diye aratın cloll patch veya change cloll diye çıkıyor ama mesuliyet kabul etmem sonuçta bu bir dll dosyasını deiştiriyor birde forumda nasıl konu açıyoruz bilen biri anlatabilirmi?
Bu mesajdan alıntı yap
islanders isimli Üye şimdilik offline konumundadır

islanders

Grafiker / Ankara

Alt 17-08-2009 #9
Kesin çözüm bu yama dosyası.
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap

gazin

Alt 17-08-2009 #10
Kesin çözüm bu yama dosyası.
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
bunu kullanmak için cCorel Yavaş Çalışıyor??rogram files/corel/coreldraw graphics suite x4/programs
klasörünün yolunu gösterecez orda cdrcore.dll diye bi dosya var onunla yer değiştiriyor onu bi kez tıklayın ve ismi patchin orda belirecek patchdeki pencerede aç a tıklacaz deişsinmi dicek evet dicez olacak ama mesuliyet kabul etmem sonuçta bi dll dosyası deişiyor bazı aksaklıklar ortaya çıkabilir bende bilmiyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları