corelde align ve distribute

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde align ve distribute Sponsorlu Bağlantılar corelde bir nesneyi başka bir nesnenin önüne veya arkasına atmada sorun yaşıyorum. Daha önce böyle sorunum yoktu. Page down-up tuşlarıyla kolayca yapabiliyordum ama birden bire ne oldu bilmiyorum ...

sersenis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sersenis

Grafiker / Ankara

Alt 20-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corelde bir nesneyi başka bir nesnenin önüne veya arkasına atmada sorun yaşıyorum. Daha önce böyle sorunum yoktu. Page down-up tuşlarıyla kolayca yapabiliyordum ama birden bire ne oldu bilmiyorum olmuyorcorelde align ve distribute
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blackcat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackcat

Grafiker / Giresun

Alt 20-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aynı sorunu ben de yaşıyorum. masaüstü bilgisayardan laptop'a geçtim. ayrıca versiyon yükselttim. acaba sebep bunlardan biri mi diye düşünüyorum. umarım bir çözümü vardır.

ben bu sorun için bir çözüm buldum ama başka bir yol. şöyle ki;

üst üste duran nesnelerden doğal olarak üsttekini seçip sağ tıklıyoruz. çıkan menüden order - to back of layer seçeneğini tıklıyoruz. bu şekilde bir alta gidiyor. belki işine yarar. üste almak içinde order - to front of layer seçilecek. order - to front of page seçeneği seçtiğin nesneyi, sayfadaki tüm nesnelerin önüne almak için. order - to back of page seçeneği ise seçtiğin nesneyi, sayfadaki tüm nesnelerin önüne almak için. back one bir aşama alta almak için.

"Bilgi, para gibi değildir. Paylaştıkça çoğalır."
Bu mesajdan alıntı yap
vivo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vivo(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2011 #3
arkadaşlar sebep coreldraw güncellemeleri bende aynı sorunu yaşadım ve pc ye format atıp yeniden kurulum yapmak zorunda kaldım
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 20-07-2011 #4
otomatik olarak layer açmışsınız. alt üst geçişler sadece layer arasında olduğu için üst layerde olan bir nesneyi alta gönderemezsiniz. Obje managerden işi düzeltebilirsiniz veya bütün nesneleri seçip grup yapın ve bozun. işte o zaman bütün nesneler bir layerde toplanmış olur. Alt - üst normal hale gelir.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 20-07-2011 #5
Eğer blackcat gibi versiyon yükselttikten sonra bu sorunu yaşıyorsanız ctrl+home ve ctrl+end tuş kombinasyonlarını deneyin ...
Bu mesajdan alıntı yap
blackcat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackcat

Grafiker / Giresun

Dosya23
Alt 20-07-2011 #6
öncelikle bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

firkete nickli arkadaşımın object manager önerisine baktım. eklediğim resim benim object manager görüntüsüdür. bir tane layer gözüküyor. ayrıca bütün nesneleri grup yapıp ardından çözdüm ama sorunum çözülmedi. acaba ben mi bir hata yaptım?

zxxe nickli arkadaşımın kısayol tavsiyelerini de uyguladım. herhangi bir değişikli olmadı. bu konuda açıklayıcı bilgi verirseniz çok iyi olur. :wink:

"Bilgi, para gibi değildir. paylaştıkça çoğalır."
Bu mesajdan alıntı yap