Corelde Background sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde Background sorunu ...

DuhaEnes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DuhaEnes

Grafiker / İstanbul

Alt 16-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 haftadır Corel Draw X5 kullanmaya başladım Bu sayfa sayesınde cok sey oğrendım. İlk logomu ve afiş tasarımımı yaptım fakat bu tasarımı JPG olarak kaydettiğimde alt kısımda bir beyazlık çıkıyor bu beyaz kısım olmadan JPG olarak nasıl kaydederim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkerler. Bu arada şimdiye kadar hiç çizim programı kullanmadım bu ilk deneyimim yardımcı olacak arkadaşlar biraz açık anlatırsa olayı sevinirim Corelde Background sorunu

ÇALIŞMA RESİMİ

Uploaded with ImageShack.us
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resminiz görünmüyor ama beyaz görünen yerlerden kastınız transparan yerler beyaz görünüyorsa bu Corel'e mahsus bir durum değil başka bir programda da kaydetseniz aynı görüntü çıkar. Tansparan şekilde kaydetmek istiyorsanız transperent seçeneği işaretliyken .tiff olarak veya .png olarak kaydedebilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap
grafixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafixel(33)

Grafiker / Bursa

Alt 19-05-2012 #3
Anladığım kadarıyla çalışmanda taşma var. ancak transparan veya dolgusuz nesnelerin nereden ve nasıl taştığını anlaman biraz zor olabilir acemiysen. sol üstten; View>Wireframe modunda çalışmanın kenarlarını kontrol et. taşan yerleri düzeltip tekrar expot et. yine aynı yerden normal moda geçiş yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 04-06-2012 #4
çalışmanla aynı boyut bir sayfa aç çalışmanı içerisine koy sonra resmi seçmeden çalışma sayfasını export et üstat, sadece sayfa içerisini alır kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap