Corelde baskı öncesi yapılması gerekenler..

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde baskı öncesi yapılması gerekenler.. Sponsorlu Bağlantılar corelde tasarladığım projemi baskıya göndericem.baskı öncesi yapmam gerekenler nelerdir?? corelde yeniyim acele yardım ederseniz çok memnun olurum.gerçekten önemli!!!!...

nguler1905 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nguler1905(31)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 05-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corelde tasarladığım projemi baskıya göndericem.baskı öncesi yapmam gerekenler nelerdir?? corelde yeniyim acele yardım ederseniz çok memnun olurum.gerçekten önemli!!!!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

uysal23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uysal23

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 05-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
baskı öncesi yapan gereken leri söylerim ama baskı yapacagın makine ne acaba neyi yapıyorsunda olmuyor biraz açıklama yaparsan veya tek tek soru sorun ona göre cvp yazalım arkadaşım
Bu mesajdan alıntı yap

nguler1905(31)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 05-09-2009 #3
valla ben matbaaya götürcem artık hangi makinede basarlarsa o kısmı bana ait değil. ama tasarımım askerler için şafak sayma takvimi tasarladım resimli ve yazılı
Bu mesajdan alıntı yap
DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2009 #4
Yazıları convertleyiniz...Yazılara shadow verdiyseniz eğer crtl+K ıle parçalayınız onu da convertleyiniz...Bütün işi CMYK yapınız.Montajını siz yapmıycaksanız eğer işi 1cm paylarla gönderiniz..İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 05-09-2009 #5
en kısa haliyle özetlersem, bence kesime girecek taraflardan 3'er milim taşırmışsan ve resimleri CMYK yapmışsan sorun yok. sayfa varmı yada ön arka varsa onlarıda sıralı bi şekilde yaparsan, X-A1 olarak PDF yapıp baskıya gönderebilirsin. hiçbir sorun çıkmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

nguler1905(31)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 05-09-2009 #6
evet arkalı önlü bi çalışma. resimleri cmyk yaptım.ama çalışma ekranında bir cm kesim payı bıraktım. bide sanırım son halini gruplayıp pdf haline getircem son nokta galiba..
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 05-09-2009 #7
grup yapmana gerek yok pdf yapacaksan. DrN'nin dediği gibi shadow varsa ayırmayı unutma. PDF'te %100'de nasıl görüyosan öyle çıkmalıdır zaten baskıda... eğer bir hata varsa resimlerde yada gölgelerde PDF'te görürsün zaten, ama bu denilenleri yaparsan hata çıkmaz Corelde baskı öncesi yapılması gerekenler..
Bu mesajdan alıntı yap

nguler1905(31)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 05-09-2009 #8
ok teşekkür ederim yardımlarınız için yapıcam dediklerinizi Corelde baskı öncesi yapılması gerekenler..
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-09-2009 #9
PDF X1-a ya dikkat edin. Transparan bitmap ya da transparency ve lens efektleri var ise bu nesnelerin altında kalan vektörler kırık kırık olabilir. CorelDRAW'ın PDF motorunda Transparency Flattener özelliği pek desağlıklı çalışmıyor. Acrobat sürümü 5 ve üstü kullanmanız şiddetle önerilir. Bu şekilde oluşturacağınız PDF belgesi şeffaflığı destekleyeceği için flatten yapılmayacaktır. Belge zaten Adobe programları, Profesyonel montaj programları ya da doğrudan RIP tarafından rasterize PS ya da rasterize edileceği için düzelştirilir ve kırık kırık olma sorununu yaşamazsınız. Bir PDF belgesi oluşturduktan sonra baskıya ögndermeden önce mutlaka kontrol edin.
Bu mesajdan alıntı yap
dijiprint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dijiprint(57)

Matbaacı / Yalova

Alt 05-09-2009 #10
özetle
tüm çalışma konvertlenecek ve gruplanacak
okadar
fazla anlatıma gerek yok
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları