corel'de iş baskıya giderken dikkat edilecek hususlar

Corel Draw - corel'de iş baskıya giderken dikkat edilecek hususlar Sponsorlu Bağlantılar trigromi baskıda corel draw ile çalışan arkadaşlar; fontain, lens, emboss effeckt (photosopta yapıpta corele aldığınız), corel de yaptığınız hazır zeminler, powerclip, crop gibi işlemler yaptığınızda ve bunları convert ...

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 04-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

trigromi baskıda corel draw ile çalışan arkadaşlar;
fontain, lens, emboss effeckt (photosopta yapıpta corele aldığınız), corel de yaptığınız hazır zeminler, powerclip, crop gibi işlemler yaptığınızda ve bunları convert to bitmaps yapmazsanız bazen film makinaları okuyamıyor, bu yüzden en garantisi işiniz okeylendikten sonra bu saydıklarımdan biri varsa bunu resme çevirmeyi unutmayın,

hatta fontain, lens, emboss effeckt (photosopta yapıpta corele aldığınız),
bunları zeminle beraber convert to bitmaps yaparsanız işlerinde hiç bir sorun olmaz,

birde overprint fill renkleri mutlaka içini boşaltarak tekrar renk vermeniz gerekmektedir,

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

arasyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dostum sana aynen katılıyorum bu çok önemli bir husus kesinlikle uyulmalı. programlardaki versiyon farklılıkları durumuda kesin sorun çıkartıyor. yani cdr 10'da yapılan bir iş X3'te açılıp filme gönderiliyorsa sorun olması beklenebilir. veya diğer bütün varyasyonlarda. en garantili çözüm verilen hertürlü efect veya uygulama sonrasında convertlemek en akıllıca yöntem. buna herkez uymalı diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 05-01-2008 #3
thematrix'in anlattıkları herkesi kulağına küpe olmalı bence... yoksa hüsran kaçınılmaz olur bazen...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-01-2008 #4
peki iş tek renkse power klip yapmckmyz?bişey olmuyo ben hep yapyrm.her zaman bitmaplaymzsn.
Bu mesajdan alıntı yap
turruncuuu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turruncuuu

Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2008 #5
teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap
akasha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akasha

Grafiker / Ankara

Alt 05-01-2008 #6
peki iş tek renkse power klip yapmckmyz?bişey olmuyo ben hep yapyrm.her zaman bitmaplaymzsn.
tek renk işlerde de bitmap yapılabilir sorun çıkmaz kaliteli olduktan sonra.

ayrıca thematrix'e katılıyorum kesinlikle dikkat edilmesi gerekiyor. bazı zamanalarda sorun çıkmazsa bile, genelde sorun oluyor. çok başıma geldi corel'de iş baskıya giderken dikkat edilecek hususlar
Bu mesajdan alıntı yap
kirpi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kirpi

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 05-01-2008 #7
bilgiler için teşk...
yararlı olduğu kesin
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-01-2008 #8
buda doğru bu şekilde film çıkışlarında ki baskılardan sonra problemden uzak kalırsınız dikkat edin çok haklı .)
Bu mesajdan alıntı yap
keskintepe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

keskintepe(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2008 #9
evet bu olay basıma gelmişti ve iş basıldıktan sonra ortaya cıkmıstı berbat bi durum yani corel'de iş baskıya giderken dikkat edilecek hususlar
Bu mesajdan alıntı yap
Smoke6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Smoke6

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2008 #10
Teşekür Ederim thematrix corel'den Film Alırken Sorun Yaşıyoruz Diyen Arkadaşlarımızın Kulaklarına Küpe oLsun corel'de iş baskıya giderken dikkat edilecek hususlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
trigromi bask dikkat