corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum ...

fkml isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fkml

Öğrenci (Grafik) / Gaziantep

Alt 03-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar ben corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum (jpeg bitmaps)formatında kaydettiğimde takvimim beyaz bi sayfanın köşesinde küçük bi şekilde görülüyor lütfen yardm edin resimli bi şekilde anlatırsanız bu arada takvimimde 35x50 :worried::worried:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

elifex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifex(39)

Grafiker / Bolu

Alt 03-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalıştığınız sayfada bir çalışma kalıntısı kalmış olmalı, çalışmanızın etrafına bakın küçük bir şekil v.s. olabilir..daha net görebilmek için üstteki View seçeneğinden Wireframe seçeneğini seçin bu şekilde boşluklara bakın. daha net görebilirsiniz kalıntıları...kalıntıyı temizledikten sonra seçeneği tekrar eski haline getirirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

fkml

Alt 03-04-2010 #3
çalıştığınız sayfada bir çalışma kalıntısı kalmış olmalı, çalışmanızın etrafına bakın küçük bir şekil v.s. olabilir..daha net görebilmek için üstteki View seçeneğinden Wireframe seçeneğini seçin bu şekilde boşluklara bakın. daha net görebilirsiniz kalıntıları...kalıntıyı temizledikten sonra seçeneği tekrar eski haline getirirsiniz.
rok bi sorun yok sadece siz bana exportta hangi formatta hangi ayarlarda yapabilirm dediğiniz gibi yaptınm sorun yokkk
Bu mesajdan alıntı yap
elifex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifex(39)

Grafiker / Bolu

Alt 03-04-2010 #4
export sayfasında sort type : default olacak yandaki iki kutucuk işaretli olmayacak...(aynı sayfadaki options seçeneklerinden) bildiğiniz gibi jpeg bitmap olacak başka bir şey yok arkadaşım ayrıca...f4 tuşuna bastığınızda çalışmanız tam ekran oluyorsa kalıntı yok demektir...yani f4 tuşuna bastığınızda işiniz tam ekran oluyorsa sorunu iyice irdelemek lazım...benim bilgim bu kadar..corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum
sorunu başka arkadaşlarımıza danışalım..corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2010 #5
jpeg formatında kaydetmeniz doğru, sanırım çözünürlüğü düşük 72 dpi'dır, onu yükselterek görselinizin büyük ve net olmasını sağlayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

fkml

Alt 03-04-2010 #6
export sayfasında sort type : default olacak yandaki iki kutucuk işaretli olmayacak...(aynı sayfadaki options seçeneklerinden) bildiğiniz gibi jpeg bitmap olacak başka bir şey yok arkadaşım ayrıca...f4 tuşuna bastığınızda çalışmanız tam ekran oluyorsa kalıntı yok demektir...yani f4 tuşuna bastığınızda işiniz tam ekran oluyorsa sorunu iyice irdelemek lazım...benim bilgim bu kadar..corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum
sorunu başka arkadaşlarımıza danışalım..corelde bi takvim yaptım fakat jpeg olarak kaydedemiyorum kolay gelsin..
yardımın için çok tşk yinede benmde sizin anlattıklarınızın aynısını uyguladım biliordumda ama jpeg resim olarak düzgün kaydolmuo yinde çok tşk bilgi için

jpeg formatında kaydetmeniz doğru, sanırım çözünürlüğü düşük 72 dpi'dır, onu yükselterek görselinizin büyük ve net olmasını sağlayabilirsiniz.
saol bilgilerin için
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 03-04-2010 #7
File menüsünden Export'u tıklıyacaksınız ( Ctrl+E )

Daha sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.Seçimi şekildeki gibi yapıp Export düğmesi tuşlanacak.

Sonrasında aşağıdaki pencere gelecek.Ayarları şekildeki gibi yapıp (ebatlar değişebilir) OK düğmesi tuşlanacak

Sonrasında aşağıdaki pencere görünecek

OK düğmesi tuşlanıp işlem bitirilecek.

Bo yolu izlerseniz bir sorun yaşamazsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 03-04-2010 #8
Nihat Bey, teşekkür ediyoruz, güzel bir bilgi.
Bu mesajdan alıntı yap
tomuycuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tomuycuk

Desinatör / Bursa

Alt 05-04-2010 #9
Ctrl Q VE SONRA E BASILIR VE SON DÖNÜŞTURMEK İSTEDIGIN KODU SECİP DÖNÜŞTİRE BİLİRSİNİZ
Bu mesajdan alıntı yap