Corelde Bıçak çizimi hazırlama nasıl yapılır ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde Bıçak çizimi hazırlama nasıl yapılır ? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Corelde bıçak hazırlamak istiyorum ama çizim araçlarını kullanamıyorum. Yeniyim biraz sorunum şöyle.. Mesela bir tatlı kutusu yada bi ilaç kutusu ambalajınınn bıçağını corelde çizmem lazım. Çok uğraşıyorum ...

Hect0R isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hect0R

Grafiker / Ankara

Alt 17-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Corelde bıçak hazırlamak istiyorum ama çizim araçlarını kullanamıyorum. Yeniyim biraz sorunum şöyle..

Mesela bir tatlı kutusu yada bi ilaç kutusu ambalajınınn bıçağını corelde çizmem lazım. Çok uğraşıyorum ama yapamıyorum. 1. sorun özellikle bu çizim araçlarının tam olarak ne iş yaptığını aralarındaki farkları anlatabilirmisiniz ? Mesela ben 'pen'i kullanıyorum photoshopdan tanıdık olduğu için corelde en kolay çizim hangi araçla yapılır ?

Birde en önemli sorum şu; mesela 50x70 bir kağıda kendimce birşeyler yerleştirdim bunlar için bıcak hazırlamm gerek. Bıçağı hazırlarken bu çizimlerde ovalleştirme - çizgi uçlarını birleştirme, eğme bükme, bir kısmını silme, düzeltme gibi işlemler yapabiliyormuyuz yapıyorsak nasıl ?

Son sorum ise şu aslında en önemliside denebilir; kutu için bıçağı hazırladık diyelim ama tek parça olarak hazırladık. Bıçakçı bunu parçalı olarak istiyor ( bıçağı ) bizim elimizde bütün bir çizimi bıçak olarak parçalara bölen bir komut mevcutmu ? makro falanda olur ? buna çok ihtiyacım var...

Arkadaşlar lütfen okuyan herkes bilgisi dahilinde ufakda olsa yorum yapsın bu konular dışındada ' bak birde şuvar senin işine yarayayabilir ( matbaa, bıç, trase vs ile ilgili ) yani arkadaşlar çok zorlanıyorum bu işi yapmam lazım bu iş derken matbaa bilgisine ihtiyacım var. Şuan bi işyerinde çalışıyorum ama bunları yapamassam işten çıkaracak galiba. İşsiz kalmak istemiyorum. Ufacıkda olsa bilgi bilgidir esirgemeyin lütfen :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kutu, çanta gibi işlerde bunu bıçakçı hazırlar sen ebat verirsin bıçakçıya oda sana ai formatında gönderir. en sağlam yolu budur.
Bu mesajdan alıntı yap
Hect0R isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hect0R

Grafiker / Ankara

Alt 18-02-2012 #3
peki özel bıçaklar ?
Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 19-02-2012 #4
arkadaşım ilaç kutusu çizmek istiyorsan al bir ilaç kutusu eline aç kapaklarını falan sonra da ölçüp çizmeye başla pen tool ile hepsini çizebilirsin ya da daha pratik bir yolu var rectangle tool ile çizip daha sonra da shape tool ile çizgi açılarını ayarlayabilirsin. yani bıçakçıya gitmene gerek yok kendinde corel de hazırlayabilirsin. Bu tür çizimler de ovalleştirme rectangle too aracını kullanarak bir kare çiz daha sonra shape tool ile kenarlardan oynadığın zaman ovalleşecektir. eğer ki tek bir tarafını ovalleştirmek istiyorsan kilit işaretini kaldırman gerekicek. ben burda üstün körü bir anlatım sergilemiş oldum ihtiyacın olursa resimli anlatımını da yapabilirim kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 19-02-2012 #5
buyur dostum umarım işini görür.

Bu mesajdan alıntı yap