corelde bir resimi başka bir resimin yerine koymak

Corel Draw - corelde bir resimi başka bir resimin yerine koymak Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar. corelde a4 sayfasına yerleştirdiğim 10 resimden bir tanesini başka bir resimle yerini değiştirmek istesem bunun kısa bir yolu var mı acaba.yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi çalışmalar....

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 19-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. corelde a4 sayfasına yerleştirdiğim 10 resimden bir tanesini başka bir resimle yerini değiştirmek istesem bunun kısa bir yolu var mı acaba.yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sebograph isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 19-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eğer resimler aynı boyuttaysa böle basit bi yol izleye biliysini eğer hizale ve aynı boyutta değillerse başka bi yol deneyebiliriz
Bu mesajdan alıntı yap
suyunsesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suyunsesi

Grafiker / İstanbul

Alt 26-02-2008 #3
merhaba arkadaşlar. corelde a4 sayfasına yerleştirdiğim 10 resimden bir tanesini başka bir resimle yerini değiştirmek istesem bunun kısa bir yolu var mı acaba.yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.
resimler aynı boydaysa ve yerleştikleri yerlerde aynıysa;
1- iki resmi birlikte seçip mirror yaparak olabilir. Önce iki resmi birden seçip Property Bar'daki mirror Horizontally ve mirror Vertically düğmelerini tıkla.
2- resimler yer değişti ancak ters duruyorlar, şimdi de tek tek seçerek mirror yap. hepsi bu kadar.
Aynı işlemleri Mouse ile Ctrl basılıyken döndürme yaparak, yada mouse olmadan property bar daki "Angle of rotation" içine 180 derece yazıp döndürme yaparakta uygulayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A6(38)

Alt 26-02-2008 #4
resimler aynı boydaysa ve yerleştikleri yerlerde aynıysa;
1- iki resmi birlikte seçip mirror yaparak olabilir. Önce iki resmi birden seçip Property Bar'daki mirror Horizontally ve mirror Vertically düğmelerini tıkla.
2- resimler yer değişti ancak ters duruyorlar, şimdi de tek tek seçerek mirror yap. hepsi bu kadar.
Aynı işlemleri Mouse ile Ctrl basılıyken döndürme yaparak, yada mouse olmadan property bar daki "Angle of rotation" içine 180 derece yazıp döndürme yaparakta uygulayabilirsin.
güzel fikir tebrik ederim
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-02-2008 #5
görsel bi anltaım yaparmısınız algılayamadım arkadaşlar corelde bir resimi başka bir resimin yerine koymak
Bu mesajdan alıntı yap
suyunsesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suyunsesi

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2008 #6
corelde bir resimi başka bir resimin yerine koymak[IMG]
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29