Corelde bölüm bölüm dolgu nasıl yapılır

Corel Draw - Corelde bölüm bölüm dolgu nasıl yapılır ...

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 13-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel'e resimi alıyorum ve resmin üzerinden bezier tools ile gidiyorum amacım resmin anahatlarındna giderek çizgisel bir kopyasını oluşturmak.Sonra oluşturduğum şekli bölüm bölüm boyamak.Ama boyama işlemi yapmaya kalktığımda sorun çıkıyor.Şeklin tamammı boyanıyor...parça parça boyamak istiyorum nasıl olur? Boyayacağım bölümlerde herhengibi açıklık yok yani tamamıyla kapalı eğriler.Açıklıkta yok.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ŞENGÜL BOZKURT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ŞENGÜL BOZKURT(36)

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
farklı renklendirmek istediğin parçalrı ayrı ayrı mı çizdin? parçaları grup yapmadıysan aynı anda hepsine renk vermez, düzelmezse resmi ekle öyle bakalım...
Bu mesajdan alıntı yap
dizaynplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 13-07-2008 #3
bezier tools ile anladığım kadarıyla taradığın bir logoyu vektörel olarak yeniden çıkartıcaksın eğer bezier toolsu kullanıcaksan resmin üzerinden direk geçerek çiz ve ardından bezier tools ile uçlarını birleştirince rengini kullan kenar çizgilerininde none yap tekrar ikinci şekil için çizgi uçlarını birleştir ve tekrar renkini kullan daha sonradan renk değiştirmek istersende pick tool ile tıklayarakta renk atabilirsin. Birde yaptığın çalışmanın grub olmadığından emin olmalısın çünkü grubların rengini seçtiğin zaman her biri için seçili rengi uygular.
Bu mesajdan alıntı yap
Hodja08 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hodja08

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-06-2011 #4
corel draw x5 kullanıyorum. çok acemiyim. nesne boyamayı nereden yapabilirim.teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-06-2011 #5
corel draw x5 kullanıyorum. çok acemiyim. nesne boyamayı nereden yapabilirim.teşekkürler
color palette ile yapıyorsun eğer ekranda görünmüyorsa window dan color palette deyip çağırabilirsin daha sonra nesnen seçili iken sol click ile bir renge tıklarsan nesneni renklendirmiş olursun
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bölüm, corelde, dolgu, nasıl, yapılır