corelde brush kullanama yolu var mı ?

Brush - corelde brush kullanama yolu var mı ? ...

htc82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

htc82

Grafiker / Denizli

Alt 19-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corelde brush kullanama yolu var mı ? photoşhopta daha yeniyim tam olarak hakim olamıyorum ve istediklerimi yapamuyorum bu brusları corelde kullanma şansım var mı var sa nasıl anlatıcak bir arkadaş var mı ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seda0081 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seda0081(36)

Grafiker / Ankara

Alt 20-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mrb ben photoshoptan brushları boş bi layer a psd formatıyla kaydedip corelden çağırabildim ve corelde grubunu bozup kullanabiliyorum.tabi bende yeniyim bu alanda belki başka bi yöntemide vardır.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 20-11-2007 #3
corelde hazırladığın bir şekli fırça olarak atamak için artistic media tool'u seçip, brush sekmesini tıklayıp save artistic media stroke (Kaydetme tuşu) basıp Corel'in varsayılan fırçaları arasına kaydedebilirsin... Photoshop'taki fırçaları corelde kullanabilmen için öncelikle fırçayı vektörize etmen gerekiyor. Bunun için Vektörel programların trace özelliklerini veya raster görüntüyü vektöre çeviren programları kullanabilirsin. (vektoreye vs.)
Bu mesajdan alıntı yap
htc82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

htc82

Grafiker / Denizli

Alt 20-11-2007 #4
mrb ben photoshoptan brushları boş bi layer a psd formatıyla kaydedip corelden çağırabildim ve corelde grubunu bozup kullanabiliyorum.tabi bende yeniyim bu alanda belki başka bi yöntemide vardır.
nasıl yaptığını anlamadım corel den çağırdığımda resim gibi bir bütün olarak görüyor işi grubu nasıl çözüyorsun daha net söylermisin seda
Bu mesajdan alıntı yap
mzorlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mzorlu

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2009 #5
photoshopdan çağırdığın efekti komple tarayıp hepsinde nokta olusunca (arrange ) ungroup tıkla sonra boş biyere tıkla komle secmiş olduğun efekti noktaları kaybolacak
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corelde, brush, kullanama, yolu, var