Corelde bu çizim yapılabilirmi

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde bu çizim yapılabilirmi ...

cankendir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cankendir

Grafiker / Ankara

Alt 22-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar. Eklediğim resim "aykiri" adlı üyeye ait. Resimde arka planda bulunan yuvarlaklar büyükten küçüğe ve silik bir şekilde ilerliyor. Aykiri bu çalışmayı illustrator de yapmış. Sorum şu; bu çalışmayı corelde tek tek çizmeden nasıl yapabiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Corelde bu çizim yapılabilirmi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 22-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
AI. cs4 de gerçekten çok güzel eklentiler var. Onun bu konuda kısa yolu varmı bilmiyorum. Ama corel de bu PSD yardmı le yağılır. Şmdi hatırlamıyorum. Siyathtan beyaza daire şeklinde bir degrade atıp sonra bunu psd nin standart plugnlerinden biriyle bu şekilde noktalar haline getirip daha sonra bunları seçerek seçili alanları path a çevir, ordan da Aİ olarak export edip cdr den çağırırısın. Yanlız cdr de grup olarak gelir. Sen ungrup yaparak CTRL+L ile birleştir.
Bu mesajdan alıntı yap
derya_d13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

derya_d13

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2009 #3
o kısa yolu ben de arıyorum. noktalı desen doğru yerde kullanıldığında çok hoş duruyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 22-05-2009 #4
Corelde de çizilebilir.Ama biraz sabır ve uğraş ister.Uğraşmak istemiyorsan eğer Photoshop da bu tarz Brush lar mevcut.Transparan bi sayfa açıp Brush u oraya yapıştırın,daha sonra psd olarak kaydedip Corel e import edin.
Bu mesajdan alıntı yap
infostorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

infostorm

Matbaacı / Çorum

Alt 22-05-2009 #5
konuyu POLKA DOTS şeklinde ara

orada adım adım anlatılıyor aslında basit ancak biraz uğraştırıyor
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2009 #6
çok uğraştıran bir iş değil 4-5 işlemden sonra bu sonuca kolay yoldan ulaşabilirsiniz ancak bu sizin bilgi ve becerinize bağlı bir durum saatlerinizide alabilir Corelde bu çizim yapılabilirmi corel de yapıcaksan çizeceksin bakıcaksın kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
cankendir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cankendir

Grafiker / Ankara

Alt 22-05-2009 #7
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplarınız için.
Bu mesajdan alıntı yap
XPPRO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XPPRO

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2009 #8
can paşam.. bu soruyu benden once mı sonra mı sordun? ona gore cumleler kuracagım bundan sonrakı hayatımızdaCorelde bu çizim yapılabilirmi
Bu mesajdan alıntı yap
Natre19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Natre19

Grafiker / İzmir

Alt 01-06-2009 #9
Öncelikle slm'lar bak nette heryerde brushlar var bu bruhları kullanarak o resmin arka fonunu halledebilirsin sonrada Layer stylle bu brushlerı renklendirebilirsin geri kalan kısımlarıda coreldrawda halledersin Corelde bu çizim yapılabilirmi
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2009 #10
Öncelikle slm'lar bak nette heryerde brushlar var bu bruhları kullanarak o resmin arka fonunu halledebilirsin sonrada Layer stylle bu brushlerı renklendirebilirsin geri kalan kısımlarıda coreldrawda halledersin Corelde bu çizim yapılabilirmi
eğer elinde photoshop yoksa arkadaşımızın sizce söylediklerinizin bir yararı olurmuydu yaptığınız yorumları sorulan soruya uygun şekilde yaparsanız en azından bu başlığı okuyupta faydalanmak istiyenleri boş yere vakit kaybına sürüklememiş olursunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları