Corelde çalışmada kullanılan renk sayısı

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde çalışmada kullanılan renk sayısı ...

semi_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

semi_one

Öğrenci (Diğer) / Eskişehir

Alt 30-04-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar herkese, benim sorunum bir müşterimle. Kendisine bir ambalaj tasarımı yaptım. Tasarım içinde müşterimin logosu var bu logo 6 adet pantone renginden oluşmakta ve birde benim tasarladığım diğer kısımlar mevcut( gradyal renk geçişleri gölgelendirmeler vb.) sorunuma gelecek olursak, müşterim çalışmamda kullandığım toplam renk sayısını soruyor. Açıkçası neden öğrenmek istediğinide anlatamadı, bende anlamadım. Nedir bu çalışmada kullanılan toplam renk sayısı.
eğer çalışmamda kullandığım renkleri kastediyorsa ozaman renk geçişlerinde minimum 2 renk var(açık yeşilden koyu yeşile) onlarıdamı saymam gerekiyor,
lütfen yardımcı olurmusunuz,şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zafografi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafografi

Grafiker / Manisa

renk sayısı

Alt 01-05-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle 6 adet pantone renk kullandım demişsin. bunun sebebi müşterinin özellikle pantone kod bildirmesi mi. eğer müşterin özellikle pantone renk istemediyse pantone paletini kullanman bi kere yanlış. müşterinin sorduğu soruya gelince: müşteri özellikle pantone istemediyse cmyk panelinden 1000 tane renk bile kullansan o işteki renk sayısı 4 tür. 1. C, 2M, 3.Y, 4. K... Degrade (renk geçişi) uygulamış olman bile bu sayıyı arttırmaz.
Bu mesajdan alıntı yap