corelde çember etrafına baget şekli dizme

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde çember etrafına baget şekli dizme Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba,gönderdiğiniz bilgileriniz için hepinize tşkler.çok faydalı bir site olmuş.konulara baktım ama göremedim sorunum için bi çözüm yada anlayamadım. benim sorunum daire etrafına dikdörtgen şekiller yerleştiriyorum.new path komutuyla ...

635836 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

635836

Baskıcı / İstanbul

ünlem

Alt 17-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,gönderdiğiniz bilgileriniz için hepinize tşkler.çok faydalı bir site olmuş.konulara baktım ama göremedim sorunum için bi çözüm yada anlayamadım. benim sorunum daire etrafına dikdörtgen şekiller yerleştiriyorum.new path komutuyla oturtuyorum fakat şekiller dik duruyor,onların yelpaza şeklinde durmasını istiyorum..yardımlarınızı bekliyorum.

resim yüklemeye çalışacağım.soldaki resimde tıkandığım nokta sağ taraftakini elle yapmaya çalıştığım ama düzgün olmayan şekil
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 17-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resimleri göremiyoruz! kontrol ederseniz iyi olur

buradan foruma resim yükleme konusunda bilgi alabilirsiniz.
Foruma Resim Yüklemek
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-06-2011 #3
Arkadaşlar merhaba,gönderdiğiniz bilgileriniz için hepinize tşkler.çok faydalı bir site olmuş.konulara baktım ama göremedim sorunum için bi çözüm yada anlayamadım. benim sorunum daire etrafına dikdörtgen şekiller yerleştiriyorum.new path komutuyla oturtuyorum fakat şekiller dik duruyor,onların yelpaza şeklinde durmasını istiyorum..yardımlarınızı bekliyorum.

resim yüklemeye çalışacağım.soldaki resimde tıkandığım nokta sağ taraftakini elle yapmaya çalıştığım ama düzgün olmayan şekil

ben sorununuzu anladım http://www.oberonplace.com/products/...ects/index.htm bu macro sizin işinizi fevkalede çözüm getirecektir.
ücretli bir macro ama 12.5 $ sizin için sorun olmasa gerek.

faydalı olması dileğiyle....
Bu mesajdan alıntı yap

635836

Baskıcı / İstanbul

Alt 17-06-2011 #4
deniz arkadaşım yardımın için saol..corelde çember etrafına baget şekli dizme
Bu mesajdan alıntı yap

635836

Baskıcı / İstanbul

Alt 17-06-2011 #5
Murat arkadaşım sanada tşkederim,internetten birşeyler satın alma konusunda sıkıntım var corelde çember etrafına baget şekli dizme direk bi mağazadan alabilirsem alâ.. bunun corelde de olması lazım.yapılabiliyor görmüştüm birara ama hiç ihtiyacım olmamıştı
Bu mesajdan alıntı yap

635836

Baskıcı / İstanbul

Alt 17-06-2011 #6
Ben kendince bişey buldum ama bu sefer de dairelerin çapı ufalıyor orta kısıma doğru :S:S:S aşağıdaki resimde sunuyorum

Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 17-06-2011 #7
Araştırmalarınıza devam edin, aklıma şöyle bir fikir geldi, görseldeki kısmı düzgün yaparsanız, diğer kısımları kopyala-yapıştır yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikan

Grafiker / İzmir

Alt 18-06-2011 #8
hımmm bi bakaım neler yapabiliriz
eyer ki yapmak istedigin seyi yanlıs anlmadıysam bi daire ciz kullanacağın sekli o dairenin tepe noktasına koyup şeklin merkezinden dairenin merkezine bi cizgi cek transform paletinden rotate kısmını ac ve şeklini ve merkeze cektigin cizgiyi tut 2 şeklin üzerine çift tıklayıp cıkan center noktasını dairenin merkezine oturt ve transform paletinden istedigin acı ölçüsünü girerek "apply to deuplicate" butonuna bas center noktası şeklin merkezine giderse her yenilemede tekrar dairenin merkezine cekerek istedigin sonuca ulaşabilecegini düşünüyorum

iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 18-06-2011 #9
http://www.ziddu.com/download/154038...sleri.avi.html
bu videoda istediğin şeye benzer bir ders anlatılıyor belki işine yarar
Bu mesajdan alıntı yap
uta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uta

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 24-06-2011 #10
http://www.ziddu.com/download/154038...sleri.avi.html
bu videoda istediğin şeye benzer bir ders anlatılıyor belki işine yarar
güzel bir anlatım olmuş arkadaşın işine yaradımı bilmem ama benim işime yaradı:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları