corelde çizdiklerim bitmap yaptığımda çizimden daha belirgin çıkıyor?

Baskı - corelde çizdiklerim bitmap yaptığımda çizimden daha belirgin çıkıyor? ...

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 04-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. corelde çizdiğim desenlerin çıktısını aldığımda fazla belirgin çıkmıyor fakat genel çizimi bitmap yaptığımda çıktısı daha belirgin oluyor. neden böyle oluyor acaba bir fikri olan arkadaş var mı?ben bitmap yapmadan çıktısını almak istiyorum. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 04-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çizgi kalınlığını kontrol edin lütfen.. hairline olabilirmi?
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 05-06-2009 #3
çizgi kalınlığını kontrol edin lütfen.. hairline olabilirmi?
cevabın için sağol onur hoca. cizgi kalınlığı hairline değil daha ince ama yaptığım çalışmanın da cizgi kalınlığı öyle. buna rağmen mi biraz daha büyüteyim acaba. printerden de kaynaklı olabilir mi?hp nin normal bir püskürtme printerinden çıktısını alıyorum. daha kaliteli çizimleri iyi çıkaran bir printerde daha farklı olabilir mi acaba? bildiğiniz böyle bir printer varsa önerseydiniz belki bakardım.iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 05-06-2009 #4
cevabın için sağol onur hoca. cizgi kalınlığı hairline değil daha ince ama yaptığım çalışmanın da cizgi kalınlığı öyle. buna rağmen mi biraz daha büyüteyim acaba. printerden de kaynaklı olabilir mi?hp nin normal bir püskürtme printerinden çıktısını alıyorum. daha kaliteli çizimleri iyi çıkaran bir printerde daha farklı olabilir mi acaba? bildiğiniz böyle bir printer varsa önerseydiniz belki bakardım.iyi çalışmalar.saygılar.
En profesyonel yazıcı bile hairline kadar ince bir çizgiyi basmakta zorlanır... ofset baskıda bile sonuç alamassın.. en az 0,18mm kullanmalısın..

Neden bitmap yapınca basıyor dersen.. Bitmap'e dönen cizimler compresing işlemine maruz kalır ve vectörden pixel tabanına döndüğü için mutlak suretle 1 pixel bile olsa yerkaplamak zorundadır.. buda çizginin kalınlaşması anlamına gelir... bu durumda bitmaplar yazıcıda çıkar ama vectörel hairline çizgiler basılamaz.
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 06-06-2009 #5
onur hoca sağol. çizgi kalınlığı önerini dikkate alacağım. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap