corel'de CMYK renk paleti RGB ye dönüştü (yardım)

Corel Draw - corel'de CMYK renk paleti RGB ye dönüştü (yardım) ...

parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 11-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Corel'de CMYK renk paletim RGB'ye dönüştü. Vindows paletlerde CMYK seçili ama CMYK paleti açık olduğu halde içeriği RGB oldu. bu sorunu nasıl giderebilirim. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir. şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benimde olmuştu bi ara böyle. corel X4 kurunca hiç böle bi sorun yaşamadım. x4 öneririm. renkler hatasız çıkıyo maşallahcorel'de CMYK renk paleti RGB ye dönüştü (yardım)
Bu mesajdan alıntı yap

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 11-12-2009 #3
benimde olmuştu bi ara böyle. corel X4 kurunca hiç böle bi sorun yaşamadım. x4 öneririm. renkler hatasız çıkıyo maşallahcorel'de CMYK renk paleti RGB ye dönüştü (yardım)
haklısınız dolores hanım. ancak o kadar zamanım yok. elimdeki işleri yetiştirmem lazım. ilginiz için çok tşk ederim. :tongueout::tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-12-2009 #4
haklısınız dolores hanım. ancak o kadar zamanım yok. elimdeki işleri yetiştirmem lazım. ilginiz için çok tşk ederim. :tongueout::tongueout:
birşey değil sayın parantez bey corel'de CMYK renk paleti RGB ye dönüştü (yardım)1:
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 11-12-2009 #5
Corel Draw açılırken shift basılı tutarak F8 tuşuna arka arkaya basın sürekli karşınıza "ilk ayarlara dönmek istiyor musunuz?" gibi bir soru gelecek. Evet deyin düzelir.

Ancak corel draw'da yaptığınız bütün kullanıcı ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekir. Onu da çalışırken ihtiyaç oldukça yaparsınız çok mesele olmaz...
Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 11-12-2009 #6
Corel Draw açılırken shift basılı tutarak F8 tuşuna arka arkaya basın sürekli karşınıza "ilk ayarlara dönmek istiyor musunuz?" gibi bir soru gelecek. Evet deyin düzelir.

Ancak corel draw'da yaptığınız bütün kullanıcı ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekir. Onu da çalışırken ihtiyaç oldukça yaparsınız çok mesele olmaz...
Kolay gelsin...
çok teşekkür ederim tarzan. hemen deneyeyim. :tongueout::smile:
Bu mesajdan alıntı yap

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 11-12-2009 #7

Kolay gelsin...
Tarzan kardeş, dediğinin aynısını yaptım. Corel açılırken Shift tuşuna basılı tuttum aynı zamanda F8 tuşuna arka arkaya tıkladım. Maalesef karşıma herhangi bir yazı çıkmadı. Corel 11 programında oldu bu olay. Eski versiyon diyemi olmadı acaba.
Bu mesajdan alıntı yap
selimArslanoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimArslanoğlu

Grafiker / Elazığ

Alt 11-12-2009 #8
menü çubuğundan Tools + color Management açılan sayfadan ise monitöre gelen oku işaretliyorsunuz corel'de CMYK renk paleti RGB ye dönüştü (yardım) unarım yardımcı olabilirim
Bu mesajdan alıntı yap

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 11-12-2009 #9
menü çubuğundan Tools + color Management açılan sayfadan ise monitöre gelen oku işaretliyorsunuz corel'de CMYK renk paleti RGB ye dönüştü (yardım) unarım yardımcı olabilirim
çok çok teşekkür ederim kardeş. dediğini yaptım oldu. işinde başarılar dilerim:tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 12-12-2009 #10
Versiyonu sormadım tabi ben.
Doğru 11'de böyle bir ekran vardı unutmuşum ben onu.
yine de işinin hallolduğuna sevindim. Koley gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları