corelde çoklu sayfa yapılırmı nasıl yapılır

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde çoklu sayfa yapılırmı nasıl yapılır ...

PowerClip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 29-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corelde çoklu sayfa seçeneği varmıdır. Örneğin freehand'de sayfa içindeki sayfa sayısını artırabiliyoruz fakat ben bir corel kullanıcısı olduğum için bunu corelde yapmak istiyorum. Eğer bilen varsa paylaşırsanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel programda en alta sol kşesinde minik pencereler var ''Artı'' işareti üzerine tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacak
Bu mesajdan alıntı yap

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 29-07-2009 #3
evet öyle ama demek istediğim bu değil, hani a4 sayfasının yanına bir tane daha koyuluyor ya işte o işlem corelde yapılıyormu onu merak ettim. Sizin dediğinizde diğer bir sayfayı görmek için aşağıdaki sayfa numaralarını tıklamak gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-07-2009 #4
evet öyle ama demek istediğim bu değil, hani a4 sayfasının yanına bir tane daha koyuluyor ya işte o işlem corelde yapılıyormu onu merak ettim. Sizin dediğinizde diğer bir sayfayı görmek için aşağıdaki sayfa numaralarını tıklamak gerekiyor.
evet corelde öyle

ama

İllustrator CS4 sizin aradığınız özelik sahip
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-07-2009 #5
Freehand'deki gibi ya da Illustrator cs4'deki gibi bir sayfa yapısına sahip değil CorelDRAW. Fakat birden çok sayfa açabilir, hatta bu sayfaları facing (karşılıklı- Indesign'daki gibi) yapabilirsiniz. Ayrıca Page Sort View özelliği ile tüm sayfaları aynı anda küçük şekillerini bir pencerede görebilir, bu şekilde sayfaları taşıyarak yerlerini değiştirebilirsiniz. Aynı dökümanda tüm sayfaların boyutlarını farklı girebilirsiniz. Yani bir dökümanda Hem Antetli kağıt hem de diplomat zarf ölçüsünde iki ayrı sayfa oluşturabilirsiniz. Page Down ve Page up tuşlarıyla sayfalar arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz.CorelDRAW'ın sayfa yapısının getirdiği pratiklikler oldukça fazla aslında. Tabi Aİ-FH sayfa yapısı da farklı avanajlar sağlıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 30-07-2009 #6
evet aydınlattığınız için teşekkürler peki sizce corel mi illustrator mü
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-07-2009 #7
evet aydınlattığınız için teşekkürler peki sizce corel mi illustrator mü
Klasik bir söylem olacak yine: Hangisinde kendini daha rahat hissediyorsanız onu kullanın. İki yazılımın da farklı özellikleri, birbirlerine göre avantaj-dezavantajları var. Tabi fiyat da bu konuda etkendir. Corel her zaman paket olarak Adobe'den ucuzdur.
Bu mesajdan alıntı yap

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 30-07-2009 #8
evet ben corelden çok memnunum açıkcası
Bu mesajdan alıntı yap
ynsnfnm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ynsnfnm

Grafiker / Adana

Alt 30-07-2009 #9
corel aslında tek sayfalı işler için güzel program ama birden fazla sayfalı bir şey yapacaksan indesign veya quarkı öneririm
Bu mesajdan alıntı yap

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 30-07-2009 #10
ama quark gazete yapiminda kullanılmıyormu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları