corelde çoklu sayfalarda pencere dışı objelerin diğer sayfada görünmemesi

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde çoklu sayfalarda pencere dışı objelerin diğer sayfada görünmemesi ...

colic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

colic

Grafiker / Ankara

Dosya18

Alt 10-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corelde şu sıralar ilk defa karşılaştığım bir sorundan dolayı sizlerden yardım istiyorum.
- corelde page1-page2-page3- gibi çoklu sayfalarda çalışma yaparken çalışma sayfası içerisine girmeyen yani sağında ve solunda (pencere dışında kalan objeler) her sayfada görünmesi gerekiyor. pencere içerisine yerleştirilen objeler kendi page sayfasında kalıyor. bu anlattığım olması gereken bi özellik.
-şu sıralar bazı belgelerimde bu fonksiyon çalışmıyor. yani pencere dışındaki obje hangi page te ise o page te görebiliyorum. farklı bi page te kullanmam gerekiosa copy ya da cut yapmak zorunda kalıyorum inanılmaz bir zaman kaybı yaşıyorum. normalde çalışma alanı dışında kalsa her page te görebilmem lazım istediğim objeyi de çalışma alanına attığımda o page e dahil olur ....

umarım sorunumu anlatabilmişimdir bununla ilgi bi tık atmam gereken bi ayar mı var acaba? ya da çözüm nedir.. ilgili arkadaşlardan bi çözüm önerisi bekliyorum. iyi çalışmalar şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

orhanbolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orhanbolat

Grafiker / Tekirdağ

page sayfalar

Alt 11-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk resimli anlatımım belki hata olabilir[IMG]corelde çoklu sayfalarda pencere dışı objelerin diğer sayfada görünmemesi Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap

colic

Grafiker / Ankara

Alt 11-04-2011 #3
zahmetin için teşekkürler ama sorunumu pek iyi anlayamamışsın ki farklı bir konuda açıklama yapmışsın benim sorum ve sorunum bu bahsettiğin değil.... tekrar yazıyorum;

Arkadaşlar corelde şu sıralar ilk defa karşılaştığım bir sorundan dolayı sizlerden yardım istiyorum.
- corelde page1-page2-page3- gibi çoklu sayfalarda çalışma yaparken çalışma sayfası içerisine girmeyen yani sağında ve solunda (pencere dışında kalan objeler) her sayfada görünmesi gerekiyor. pencere içerisine yerleştirilen objeler kendi page sayfasında kalıyor. bu anlattığım olması gereken bi özellik.
-şu sıralar bazı belgelerimde bu fonksiyon çalışmıyor. yani pencere dışındaki obje hangi page te ise o page te görebiliyorum. farklı bi page te kullanmam gerekiosa copy ya da cut yapmak zorunda kalıyorum inanılmaz bir zaman kaybı yaşıyorum. normalde çalışma alanı dışında kalsa her page te görebilmem lazım istediğim objeyi de çalışma alanına attığımda o page e dahil olur ....

umarım sorunumu anlatabilmişimdir bununla ilgi bi tık atmam gereken bi ayar mı var acaba? ya da çözüm nedir.. ilgili arkadaşlardan bi çözüm önerisi bekliyorum. iyi çalışmalar şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 11-04-2011 #4
o sorun bende de var corelde çoklu sayfalarda pencere dışı objelerin diğer sayfada görünmemesi
çözüm yolunu bulamadım ama kendimce yöntemim var ctrl+a yapıp tüm nesneleri grup yapıyorum; sonra da grubu bozuyorum ekrandaki sayfa dışı tüm nesneler o sayfada oluyor.
ama bir sonraki sayfaya geçince yine aynı problem oluyor. Muratv nikli arkadaşımız biliyordur yöntemini corelde çoklu sayfalarda pencere dışı objelerin diğer sayfada görünmemesi
Bu mesajdan alıntı yap
orhanbolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orhanbolat

Grafiker / Tekirdağ

Alt 11-04-2011 #5
coreli sıfırlamayı denedinmi belki ayarlarını kurcalarken karıştırmış olabilirsin
bide öyle dene olmassa birlikte çözüm arayalım başımıza gelirse tecrübemiz olsun corelde çoklu sayfalarda pencere dışı objelerin diğer sayfada görünmemesi
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 11-04-2011 #6
window / dockers / objet manager sekmesini açın. sekme açıldığında en altta "master page" göreceksiniz. Orda "desktop" başlığı üzerinde sağ tıklayıp "Visible" seçeniğini seçin (başına check işaretinin gelmesi gerekiyor).
Artık çalışmalarınıda sayfa dışındaki tüm nesneleri diğer sayfalarda da görebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

colic

Grafiker / Ankara

Alt 26-04-2011 #7
window / dockers / objet manager sekmesini açın. sekme açıldığında en altta "master page" göreceksiniz. Orda "desktop" başlığı üzerinde sağ tıklayıp "Visible" seçeniğini seçin (başına check işaretinin gelmesi gerekiyor).
Artık çalışmalarınıda sayfa dışındaki tüm nesneleri diğer sayfalarda da görebilirsiniz.
Dostum çok teşekkürler cvp için, sayende büyük bir sorundan kurtuldum. iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 27-09-2011 #8
bunu her çalışma için ayrı ayrı yapmak gerekiyor. ben buna köklü bir çözüm bulmuştum bir kaç ay önce. sayfa dışında kalan bir nesnenin diğer sayfalarda gezerken görünmesini sağlamıştım. şu an yeni sıfırdan bir çalışma yapsam dahi sayfa dışındaki nesne diğer sayfalarda gezerken görünüyor.

bunu sadece tools (ctrl+j) document ayarlarından yaptığımı hatırlıyorum. sonra bulamadım.

bulur bulmaz paylaşacağım zaten.... aramaktayım....
Bu mesajdan alıntı yap
vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 27-09-2011 #9
bu sorunu bende yaşıyordum. lakin dediğiniz şekilde yaptım ama görselini yüklüyorum. bende değişik bir iş çıktı
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 27-09-2011 #10
bu sorunu bende yaşıyordum. lakin dediğiniz şekilde yaptım ama görselini yüklüyorum. bende değişik bir iş çıktı
Sorun yok, ordaki desktop üzerine sağ tıklayın, visible seçeneğini işaretleyin, sorun ortadan kalkar....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları