Corelde contour problemi ?

Corel Draw - Corelde contour problemi ? ...

AyBuke_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 20-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ARKADAŞLAR YAZILARA COMTUR ATIYODUM BİRDEN BOZULDU VE DÜZELTEMİYORUM HER SEFERİNDE BU HATAYI VERİYOR FARKLI KARAKTERLER DENEDİM AMA GENEDE OOLMADI BİLGİSİ OLAN VARSA SÖYLEYEBİLİRMİ

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 20-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu hata veriş olduğun uzaklik değeri ile alakali.. 0.025mm vermişsin, onu kabul etmiyor..
Bu mesajdan alıntı yap

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 20-09-2008 #3
bu hata veriş olduğun uzaklik değeri ile alakali.. 0.025mm vermişsin, onu kabul etmiyor..
deiştirmeme izin vermiyorki ordaki rakamı deiştirmeye kalkıyorum gene aynı hata :S
Bu mesajdan alıntı yap

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 20-09-2008 #4
şuanda sanirim inside olarak veriyorsun o değeri, birde Outside olarak dene bakalim ayni hatayi verecekmi, muhtemelen vermicek.. kendim denedim rakamlari yüksek tutarak ayni hatayi aldim, o hatayi verdiğinde vermiş olduğun ölçüyü hata almayincaya kadar düşüreceksin Corelde contour problemi ?
Bu mesajdan alıntı yap

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 20-09-2008 #5
bilgisayar çöktü inside yaptım verdi conturü ama çalışma gitti anasını satıyım yha Corelde contour problemi ? teşekkürler tired o rakamları nasıl deiştircem ???
Bu mesajdan alıntı yap

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 20-09-2008 #6
ilk önce Effects menüsünden Cotour'ü seç, ya da Ctrl + F9 tuşu işe aç..

inside; içine contour, outside dışına contour vermeni sağlar.. Offest değer, senin objenden kaç milimetre uzağa contour atacağini belirler, step ise kaç adet uygulayacağini belirler.. en son da apply diyerek uygulanir..

ama demin de söylediğim gibi, offset değeri senin objenin ölçüsüne göre sınırlıdır.. ufak objelerde içe aktarımlarda buna izin vermez.. izin verdiği değeri bulasiya kadar deniyeceksin Corelde contour problemi ?
Bu mesajdan alıntı yap

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 20-09-2008 #7
Saolasın ellerine saglık önce içe verip renklerini deiştirdim oldum sayende thankk Corelde contour problemi ?)
Bu mesajdan alıntı yap
salih_kent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salih_kent

Grafiker / Denizli

Alt 20-09-2008 #8
arkadaşlar bu gibi durumlarda küçük bir araştırmayla sorunu çözebilirsiniz. En azından sorunun ne olduğunu anlayabilirsiniz.

mesela bu örnekte "Contour offset too large" ifadesi var. Bu bir hata değil uyarı mesajı. Eğer ingilizceniz yeterli değilse herhangi bir online sözlükten bunun çevirisini yapıp meseleyi kendiniz çözebilirsiniz.

aybuke yanlış anlama bunu senin için değil mesleğe yeni başlayan arkadaşların hepsi için söyledim. çünkü acil durumlarda forumlardan hemen destek alamayabilirsiniz..

Sorunlar karşısında biraz sakinlik, birazcık teknik ingilizce ve mantık yürütmeyle daha hızlı ve emin adımlarla ilerleyebilirsiniz....
Bu mesajdan alıntı yap
sakalhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakalhasan

Grafiker / Karabük

Alt 31-07-2010 #9
merhabalar,
beni derdim de konturla. 21x32cm ebadında konvertlenmiş "h" harfine 0,2cm inside contour attırmıyor sevgili corel X5'im. üstelik içinde bulunduğu kelimenin diğer harflerinde böyle bir sorun yok. 0,1cm'ye düşünce izin veriyor fakat bana 1cm kontur lazım. fazla, gereksiz node varmı diye baktım o da yok. lütfen yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
contour, corelde, problemi