Corelde Convertlİ Font Sorunu

Corel Draw - Corelde Convertlİ Font Sorunu Sponsorlu Bağlantılar ArkadaŞlar Ben Corelx3 Kullaniyorum Ama Bİ Sorunum Var. Yazilari Convertlerken Sadece Arİal Bold Fontunda Oluyo Bu Convertleyİnce Yazidakİ Nokatali Harfler (İ,Ğ,Ş,Ç,Ü) Gİbİ Hepsİ Yok Oluyo Bu Sorunu Nasil ...

THE KING isimli Üye şimdilik offline konumundadır

THE KING

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 23-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ArkadaŞlar Ben Corelx3 Kullaniyorum Ama Bİ Sorunum Var. Yazilari Convertlerken Sadece Arİal Bold Fontunda Oluyo Bu Convertleyİnce Yazidakİ Nokatali Harfler (İ,Ğ,Ş,Ç,Ü) Gİbİ Hepsİ Yok Oluyo Bu Sorunu Nasil ÇÖze Bİlİrİm Ne Olur Bana Yardimci Olun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kullandığınız Arial bold fontu truetype mı type 1 mi?
Bu mesajdan alıntı yap
THE KING isimli Üye şimdilik offline konumundadır

THE KING

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 28-04-2008 #3
truetype YAZITİPİ
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-04-2008 #4
Bazen öyle problemler olabiliyor. Oynamadan çıktı almayı denedinizmi. Ekransal hata gibi oluyor yani.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2008 #5
fontta bi sıkıntı var sanırım diğer fontlarda aynı hatayı veriyormu?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 29-04-2008 #6
font bozulmus olabilir, ya da türkce degildir.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 29-04-2008 #7
arkadaşlar ....bende bırsey soracam font bolumune gırıldıgı zaman bazı fonrtlar acık bazıları koyu renkte gozukuyor ...bıde yazı yazdıgın zaman bır font secıyorsun..sectıkten sonra cıkıs yapıyorsun ...( bu problem acık rekte olanlarda gozukuyor aRKADASLAR )daha sonra yazıya devam etmek ıstıyorsun baska bır yazıyla devam edıyor ..bunu nasıl gıderebılırım ARKADASLAR
Bu mesajdan alıntı yap
sezgi-sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezgi-sirin

Grafiker / İzmir

Alt 29-04-2008 #8
arkadaşlar ....bende bırsey soracam font bolumune gırıldıgı zaman bazı fonrtlar acık bazıları koyu renkte gozukuyor ...bıde yazı yazdıgın zaman bır font secıyorsun..sectıkten sonra cıkıs yapıyorsun ...( bu problem acık rekte olanlarda gozukuyor aRKADASLAR )daha sonra yazıya devam etmek ıstıyorsun baska bır yazıyla devam edıyor ..bunu nasıl gıderebılırım ARKADASLAR

Açık renkli olan fontlar türkçe karakter desteği olmayan fontlardır. Bu fontlarla yazını yazmak istediğinde ya düzgün gözükmez yada türkçe karakterler farklı fontla yazılır ve yazının devamı o fontla devam eder. Bu problemi 3 şekilde çözebilirsin;
- Başka font kullanabilirsin
- Font türkçeleştirme programlarını kullanarak türkçe karakter desteği olmayan fonduna türkçe karakterler ekleyebilirsin
- Türkçe karakter kullanacağın kelimelerde karakterin eş karakterini kullanıp nokta yada çizgi ekleyeceksin. ( i yerine ı harfini kullanıp üstüne nokta kullanmak gibi )
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
convertlİ, corelde, font, sorunu