Corel'de Daire İçindeki Objeyi Ortalama

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel'de Daire İçindeki Objeyi Ortalama Sponsorlu Bağlantılar Selamün Aleyküm, Arkadaşlar aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi, yuvarlağın içindeki rakamı simetrik olarak ortalamak istiyorum, bunu gözkararı ve manuel olarak yapmışım, Corel'de otomatik olarak yapılabilir mi?, teşekkür eder, herkese ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 30-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi, yuvarlağın içindeki rakamı simetrik olarak ortalamak istiyorum, bunu gözkararı ve manuel olarak yapmışım, Corel'de otomatik olarak yapılabilir mi?, teşekkür eder, herkese kolay gelsin.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Prohibitive isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Prohibitive

Grafiker / Sivas

Alt 30-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
en dıştaki daireye göre ortalayacaksan ilk önce sayıyı seç sonra shifte basılı tut ve daireyi seç, iki seçili olduğunda sırası ile e ve c ye bas. böylece ilk seçtiğin nesneyi ikinci seçtiğin nesneye göre simetrik olarak olarak yani enden ve boydan ortalayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 30-06-2010 #3
Allah razı olsun, gerçekten süper oldu, kullanışlı ve pratik bir yöntem, çook teşekkür ediyorum, müsaadeniz varsa bir sorum daha olacak : Biçim verdiğimiz bir objeye(en-boy, ortalama gibi), diğer objelere(aynı objeler ama, ölçüler farklı)biçimi verebilir miyiz?, teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.

Not : Excel'de bulunan Biçim Boyacısı gibi
Bu mesajdan alıntı yap

Prohibitive

Grafiker / Sivas

Alt 01-07-2010 #4
Allah razı olsun, gerçekten süper oldu, kullanışlı ve pratik bir yöntem, çook teşekkür ediyorum, müsaadeniz varsa bir sorum daha olacak : Biçim verdiğimiz bir objeye(en-boy, ortalama gibi), diğer objelere(aynı objeler ama, ölçüler farklı)biçimi verebilir miyiz?, teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.

Not : Excel'de bulunan Biçim Boyacısı gibi
Rica ederim.
Diğer soruna cevap vermek isterdim ama anlamadım hiçbirşey. Lütfen daha açıklayıcı olursan hatta resim ile anlatırsan daha iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 01-07-2010 #5
Arkadaşlar Günaydın, solda bulunan görselin biçim özelliklerini tek seferde sağdaki görsellere uygulamak istiyorum, bu Corel'de mümkün müdür?
teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.

Bu mesajdan alıntı yap

Prohibitive

Grafiker / Sivas

Alt 01-07-2010 #6
Bildiğim kadarı ile makrolarla çözersin, Yani Makro yazarsın run dersin, coreli öğrendiğini varsayarsak şuan için yapamazsın
Bu mesajdan alıntı yap
designerMUSTI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

designerMUSTI

Grafiker / Bolu

Alt 01-07-2010 #7
Soldaki görseli sağ tıklayarak bırakmadan sağdakinin üzerine bırak ve gelen menüden "Copy All Properties" secenegiyle solda yapılan işlemleri aynen sağdakine uygulamış olursun.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-07-2010 #8
Edit menüsündeki Copy Properties From komutunu ya da Eye Dropper aracının Copy Attributes özelliklerini deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 01-07-2010 #9
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, sayenizde kendimi geliştiriyorum, çok sağolun.
Bu mesajdan alıntı yap
antique isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antique

Grafiker / İzmir

Alt 02-07-2010 #10
böyle faydalı bilgiler için teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları