Corelde dekupe?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde dekupe? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar Corel Draw X3 kullanıyorum. Çalışmalarda en çok üşendiğim şey de dekupe yapmak Tabi bunun birkaç farklı yolu var. Mesela ben shape tool, pen tool, 3 pint ...

Corelde dekupe?
selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Corelde dekupe?

Alt 09-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar Corel Draw X3 kullanıyorum. Çalışmalarda en çok üşendiğim şey de dekupe yapmak Corelde dekupe? Tabi bunun birkaç farklı yolu var. Mesela ben shape tool, pen tool, 3 pint curve tool gibi araçlar kullanıyorum. Ama corel bu belli olmaz Corelde dekupe? belki daha iyi bir yolu vardır. Bir de size sorayım dedim. Sizce Corelde dekupe yapmanın en kısa ve en iyi yolu hangisidir? ("elin neye yatkınsa" cevabı hariç Corelde dekupe? )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

karizma_09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karizma_09

Grafiker

Alt 09-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben onlarla hiç uğraşmıyorum.photoshopla hallediyorum.sende öyle yapabilirsin.Photoshopta yaptığın dekupeyi psd olarak kaydedip. Sonra corele atıyorsun o kadar.
Bu mesajdan alıntı yap

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 09-02-2009 #3
ben onlarla hiç uğraşmıyorum.photoshopla hallediyorum.sende öyle yapabilirsin.Photoshopta yaptığın dekupeyi psd olarak kaydedip. Sonra corele atıyorsun o kadar.
Teşekkürler Corelde dekupe? photoshopu yeni yükledim ama çok iyi bilmiyorum. Lisedeyken eski sürümleriyle uğraşmıştım biraz ama unuttum gitti. Dekupeyi ordan yapıyım artık Corelde dekupe?
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

corel'de dekope

Alt 09-02-2009 #4
Merhaba arkadaşlar Corel Draw X3 kullanıyorum. Çalışmalarda en çok üşendiğim şey de dekupe yapmak Corelde dekupe? Tabi bunun birkaç farklı yolu var. Mesela ben shape tool, pen tool, 3 pint curve tool gibi araçlar kullanıyorum. Ama corel bu belli olmaz Corelde dekupe? belki daha iyi bir yolu vardır. Bir de size sorayım dedim. Sizce Corelde dekupe yapmanın en kısa ve en iyi yolu hangisidir? ("elin neye yatkınsa" cevabı hariç Corelde dekupe? )
Eğer zemin düz bir renk ise; bitmaps / bitmap color mask'a giriyorsunuz.
color selection (pipet resmi)'u alıp resmin zeminine tıklıyorsunuz. Tolerans yüzdesini verdikten sonra apply tuşuna bastığınızda zemin Kaybolur ve resminiz dekope edilmiş olur.

Ayrıca dekope edeceğiniz alanın bir şeklini çizip, powerclip ile resmi dekope edilmiş gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 10-02-2009 #5
Eğer zemin düz bir renk ise; bitmaps / bitmap color mask'a giriyorsunuz.
color selection (pipet resmi)'u alıp resmin zeminine tıklıyorsunuz. Tolerans yüzdesini verdikten sonra apply tuşuna bastığınızda zemin Kaybolur ve resminiz dekope edilmiş olur.

Ayrıca dekope edeceğiniz alanın bir şeklini çizip, powerclip ile resmi dekope edilmiş gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar...
Teşekürler Corelde dekupe?
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 27-02-2009 #6
İşte Corel'in yamalarından KnockOut2 arayan biri. Ama tabii ne aradığını bilmiyor.Corelde dekupe? KnockOut ile saçların detaylarını dahi 10 saniyede decope edebilirsin. Yada teferruatlı ürün çekimlerini. El yordamı bitti artık Teknolojiye ayak uydurun. Google'a KnockOut 2 yaz bak, izle, dinle ne istiyorsan işte... Kesilmesini istediğin bölgelerin içini ve dışını kabaca çizmen yeterli oluyor ve temizle diyorsun 3-5 sn sonra decope hazır. Kolay Gele.
Bu mesajdan alıntı yap

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 01-03-2009 #7
İşte Corel'in yamalarından KnockOut2 arayan biri. Ama tabii ne aradığını bilmiyor.Corelde dekupe? KnockOut ile saçların detaylarını dahi 10 saniyede decope edebilirsin. Yada teferruatlı ürün çekimlerini. El yordamı bitti artık Teknolojiye ayak uydurun. Google'a KnockOut 2 yaz bak, izle, dinle ne istiyorsan işte... Kesilmesini istediğin bölgelerin içini ve dışını kabaca çizmen yeterli oluyor ve temizle diyorsun 3-5 sn sonra decope hazır. Kolay Gele.
Hocam olayı çok güzel açıklamışsın. Teşekkür ederim. Gerçekten ne aradığımı bilmiyomuşum :smile: Hemen inceliycem...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corelde, dekupe