corelde drawda resim?

Corel Draw - corelde drawda resim? ...

corelde drawda resim?

corelde drawda resim?

Alt 11-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkdaşlar..ben corelde resimdeki içerikleri birbirinden ayırmak istiyorum yani örneğin resimin içinde bi ağaç var onu ayrmak istiyorum..bu mümkünmü? biara görmüş gibiydim yani resmin gurubunu bozmak istiyorum..nasıl yapılabilir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bhrcicek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bhrcicek(35)

Grafiker / Ankara

Alt 11-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
a.s. öncelikle resimden hangi parçaları ayırmak istiyorsan o kadar kopyala resmi
ve resmin üzerine çift tıkladığında corel painte geçeceksin orada resimleri tek tek ayırabilirsin
aslında anlatması uzun biraz ama zor olacağını sanmıyorum. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

:)

Alt 12-07-2008 #3
teşekkürlercorelde drawda resim?
Bu mesajdan alıntı yap
Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 12-07-2008 #4
Merhaba
Aslında birkaç yöntemi var,
Ben powerclip yöntemini anlatayım.
Öncelikle resmin bir kopyasını resmi seçip + ile çoğaltmak iyi olur.
Ağacın kenar sınırlarını dekupe yaparmış gibi F5 Bezier Tool ile çizilir, çizim tamamlandıktan sonra resim i seçeriz, sonra Efect> Powerclip > Place Inside Container tıklanır.

Maus imleci sağ ok haline gelince çizdiğimiz çizgiyi seçeriz.

Not: Eğer resim bu işlemden sonra kaymış ise; Ctrl+j tuşları ile ayarlara geliriz, solda Edit kısmına tıklarız. Sağ taraftaki Auto-center new PowerClip contents yanındaki kutucuktaki onay işaretini kaldırırız. Bundan sonra Powerclip işlemini tekrarlarız.

Hayırlı çalışmalar dilerim. :-)
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 12-07-2008 #5
Merhaba
Aslında birkaç yöntemi var,
Ben powerclip yöntemini anlatayım.
Öncelikle resmin bir kopyasını resmi seçip + ile çoğaltmak iyi olur.
Ağacın kenar sınırlarını dekupe yaparmış gibi F5 Bezier Tool ile çizilir, çizim tamamlandıktan sonra resim i seçeriz, sonra Efect> Powerclip > Place Inside Container tıklanır.

Maus imleci sağ ok haline gelince çizdiğimiz çizgiyi seçeriz.

Not: Eğer resim bu işlemden sonra kaymış ise; Ctrl+j tuşları ile ayarlara geliriz, solda Edit kısmına tıklarız. Sağ taraftaki Auto-center new PowerClip contents yanındaki kutucuktaki onay işaretini kaldırırız. Bundan sonra Powerclip işlemini tekrarlarız.

Hayırlı çalışmalar dilerim. :-)
arkadaslar bakın bu yontemi freehanddede uyguluyor bazı grafiker arkadaslar bakın her işin programı ayrı nasıl alısırsanız oylede gidiyorsunuz sen resmi o sekilde powerclip yaptıgında koca resim dosya içinde duruyor ve bu dosya boyutunu sisrmekten oteye gitmiyor ayrıca onunla corelde o sekilde ugrasacagına ki aynı sey freehand içinde gecerli ac photoshopu yada photopainti dekupe et resmi daha kolay değilmi hem dosya boyutu sismez hem sen daha az ugrasmıs olursun bu sadece calısman için değil bak içinde cok resim ki matbaada kullanılan resim formatı tiff dir olan işlerde hem makinan kasılır calısman hata verir daha cok beklersin hemde filmci sana bi ton soylenir bu ne biçim calısma diye cunku o da zorlanacaktır acarken iyisimi siz bu işi kendi programında yapın dekupe edin emin olun daha az zamanınızı alır corelde drawda resim?
Bu mesajdan alıntı yap
Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 12-07-2008 #6
arkadaslar bakın bu yontemi freehanddede uyguluyor bazı grafiker arkadaslar bakın her işin programı ayrı nasıl alısırsanız oylede gidiyorsunuz sen resmi o sekilde powerclip yaptıgında koca resim dosya içinde duruyor ve bu dosya boyutunu sisrmekten oteye gitmiyor ayrıca onunla corelde o sekilde ugrasacagına ki aynı sey freehand içinde gecerli ac photoshopu yada photopainti dekupe et resmi daha kolay değilmi hem dosya boyutu sismez hem sen daha az ugrasmıs olursun bu sadece calısman için değil bak içinde cok resim ki matbaada kullanılan resim formatı tiff dir olan işlerde hem makinan kasılır calısman hata verir daha cok beklersin hemde filmci sana bi ton soylenir bu ne biçim calısma diye cunku o da zorlanacaktır acarken iyisimi siz bu işi kendi programında yapın dekupe edin emin olun daha az zamanınızı alır corelde drawda resim?
Yanlış anlaşılmayalım lütfen.

İyi hoş demişsin ama ben arkadaşın sorusuna bir yöntemle cevap vedim.
Bu başlık corel e açıldığı için Corel den anlattım.

1-Photoshop olsa veya freehand olsa onlarda anlatmak gerekirdi.
2- Haa, aynı işlemi ben Corel de yapmam sorunlar çıkabilir. O yüzden Resim işlerinde çoğunlukla Photoshop derim.
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 12-07-2008 #7
[quote=user82;188709]arkadaslar bakın bu yontemi freehanddede uyguluyor bazı grafiker arkadaslar bakın her işin programı ayrı nasıl alısırsanız oylede gidiyorsunuz sen resmi o sekilde powerclip yaptıgında koca resim dosya içinde duruyor ..... hemde filmci sana bi ton soylenir bu ne biçim calısma diye cunku o da zorlanacaktır acarken iyisimi siz bu işi kendi programında yapın dekupe edin emin olun daha az zamanınızı alır corelde drawda resim?[/QUOTE

CorelDRAW'ın içinde resmi başka biryere -başka bir programa- taşımadan, powerclip yapmadan da resimi dekope edilmiş hale getirebilirsiniz. Bunun için işaretli resmi, eraser aracı ile silinmesi gereken yerleri siliniz. Silme işleminden sonra Arrange / break apart yaparak resmin gerekmeyen bölümünü siliniz. Alın size corel'in içinden power clip yapmadan, (aynı zamanda filmciye de bir ton söylenme fırsatı vermeden) dekope etmenin bir yolu...
(Bu söylediğim x4 için geçerli diğer versiyonları incelemedim...)

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
cuncunum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cuncunum

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2009 #8
arkadaşlar once bıkactane aynı olcude yanyana ve altlı ustlu duzensız kareler cızdım sonra bunları grupladım ancak bir resmi powerclip ile ıcıne koymak ıstıyorum ama olmuyor resım oraya gomuluyor ama nedense gorunmuyor yardımcı olursanız sevınırım...
Bu mesajdan alıntı yap
ERKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ERKUS(58)

Grafiker / İzmir

Alt 01-08-2009 #9
sevgili cuncunum; grup yapılmış objeleri powerclip yapmadan önce gruplarını çözmelisin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corelde, resim