corelde export tif sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde export tif sorunu ...

yavuzerkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yavuzerkan

Grafiker / Sivas

Dosya17

Alt 11-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel x5 te yaptıgım kucuk boyuttakı calısmaları export ederken herhangi bı sorunla karsılasmazken, buyuk boyutlardakı ornegın 3 metreye 20 metre bır baskı verecegim zaman tif yapmıyo yaklasık yarım saat beklememe ragmen lütfen cevap verin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ne için tiff yapıyorsunuz çözünürlük kaç veriyorsunuz ?

Dış mekan baskılar için 72 dpi verin,
eğer ölçüler çözünürlük ayarladığınız halde tutmuyorsa önce mesela 10 dpi gönderin,
sonra üzerine tekrar 72 dpi tiff gönderdiğinizde ölçüler ve çözünürlüğe hükmedebileceksiniz.
(bir önceki işin çözünürlük ayarları hafızasında kalınca sapıtıyor Corel)
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-08-2011 #3
Böyle bir ölçüyü exportlamak için sisteminiz yeterli gelmiyor olabilir. Sistem özelliklerini yazmamışsınız. Export ederken çözünürlük ayarını mümkün olduğunca düşürün. namesteeee 72 dpi demiş dış mekanlar için doğrudur ama bu ebat için 72 bile fazla gelebilir. 40 dpi ayarla bir deneyin eğer export edebilirseniz dosyayı kontrol edin sorun çıkarsa çözünürlük ayarını yükselterek tekrar deneyin 50 dpi'ı geçebileceğinizi de zannetmiyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap