Corelde facing page sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde facing page sorunu Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar, corelde iş yeri için katalog hazırlıyorum (16 sayfa) ve facing page özelliğini kullanarak çalışmaya başladım fakat ek sayfa eklmem gerektiğinde sayfa ekle dediğimde sayfaları tek tek ekliyor, ...

cLubTaXiM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cLubTaXiM(33)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 13-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar,

corelde iş yeri için katalog hazırlıyorum (16 sayfa) ve facing page özelliğini kullanarak çalışmaya başladım fakat ek sayfa eklmem gerektiğinde sayfa ekle dediğimde sayfaları tek tek ekliyor, halbuki facing pagede (seçimimize göre, ben ilk sağ sayfa sonra sol sayfa eklenmesini tercih etmiştim) sağ sayfa ve sonrasında sol sayfa eklemesi gerekirken bende nedense tek tek sayfa ekliyor. bunu nasıl düzeltebilirim, düzeltemesemde işi bitirip matbaya gönderdiğimde bir sorun yaşarmıyım?

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

not: corel x4 kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 13-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corelde facing page dediğiniz olayı nasıl kullandığınızı açıklarmısınız merka ettim
Bu mesajdan alıntı yap

cLubTaXiM(33)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 13-10-2009 #3
tabi, açıklayayım.

şimdi yeni bir sayfa açtığımızda, sırasıyla;

tools > options (ctrl + j) ve burada açılan pencereden, page > layout dediğimizde karşımıza çıkan ayar penceresinde facing page diye bir özellik var, bunun yanında ki kutucuğa tik atarsak altta yeni bir seçenek aktif oluyor. buda start on seçeneği (right on veya left onu seçerek ilk sayfanın hangi konumda olacağını ayarlıyoruz).

bunun avantajı a3 kağıt üzerinde çalışıp o kağıdı ikiye bölmekle uğraşmıyoruz, quark expressin sayfa düzenine benzer şekilde sıralanıyor sayfalarımız.
Bu mesajdan alıntı yap
dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 14-10-2009 #4
ben kendi pc deki x4 de denedim sırayla ve her şey dzgün bir biçimde ilerliyor bu yüzden sizdeki sorunun sebebini çözemedim

siz zate bu şekilde sıralı sayfa yapsanız bile matbaada bu montaja girip formaya çevrileceği için sizin sayfa düzeniniz zaten bozulacak ve formaya göre ayarlanacaktır.

o yüzden siz kafanıza göre ister tek tek ister 2'şer 3'er sayfa çalışın
matbaada onu düzeltirler yeterki hangi sayfanın kaçıncı sayfa olduğu belli olsun
Bu mesajdan alıntı yap

cLubTaXiM(33)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2009 #5
hmm anladım, teşekkürler.

iyi o zaman, ben bi an için kataloğu sil baştan yapma riski olup olmadığını düşündüm ( ne alakaysa Corelde facing page sorunu )
Bu mesajdan alıntı yap
memoli_68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli_68

Grafiker / Aksaray

Alt 06-11-2009 #6
tekil denk geldiği için olmuştur sağa denk gelen tekil sayfayı bir tane kopya edip sola ekle sağdaki tekil kalanı sil düzelir yani başta başlarken sayfaya 2 nolu sağda kalan sayfayı 1. sayfaya eklemenden kaynaklanmıştır
Bu mesajdan alıntı yap