Corel'de Gazete Hazırlanır mı? Yorumlarınız...

Corel Draw - Corel'de Gazete Hazırlanır mı? Yorumlarınız... ...

salih_kent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salih_kent

Grafiker / Denizli

Alt 20-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Birçok arkadaş (özellikle quark kullanıcıları) corel'de gazete hazırlanamayacağını söylerler. Ancak coreldraw bir çok farklı kulvardaki programın özelliğini bünyesinde barındırdığı için (resim düzenleme, dizgi, mizanpaj, ilüstrasyon vb) elbette gazete de yapılabilir.

Aşağıda yeni hazırladığım bir gazete var, yerel, tabloid boy bir gazete... Yorumlarınızı bekliyorum...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

çalismalarin güzel

Alt 21-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
evt coreldrawda gazete yapilir. bende goreldrawda yapiyor
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 21-10-2008 #3
gusel olmus ancak gazete yapmak için QUARK'ı tek geçerimCorel'de Gazete Hazırlanır mı? Yorumlarınız...
Bu mesajdan alıntı yap
özzlemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özzlemm

Grafiker / Ankara

Alt 21-10-2008 #4
evt goreldrawda gazete yapilir. bende goreldrawda yapiyor

arkadaşım gorel değil coreldraw..

ayrıca başarılar dilerim hoş olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2008 #5
bence kim en rahat hangi programda hazırlıyosa orda hazırlasın Corel'de Gazete Hazırlanır mı? Yorumlarınız...)

ayrıca tebrikler başarılı olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-10-2008 #6
arkadaş CorelDRAW'da da pekala gazete yapılabileceğini anlatmış. CorelDRAW'da tabii ki gazete yapılır. Özellikle her yeni sürümünde text düzenleme ile ilgili mutlaka bir yeinlik yapmış bir programdır. Son sürümünde de what the font (font tanımlama özelliği), paragraf text'lerin ayna görüntüsü alınabilmesi (mirror paragraphic text) ve metin çerçevesine (paragraph frame) sığmayan textlerin çerçevelerinin kırmızı renkte gözükmesi gibi önemli iyileştirmeler gelmiştir. Ayrıca 3. parti text dockerlar ile tek bir docker'da (panelde) tüm text özelliklerini kontrol edebilirsiniz, bul ve değitir (find and replace text) de dahil olmak üzere...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 21-10-2008 #7
Evinizin arka bahçesini bir kürekle kazabilirsiniz. Ama daha hızlı ve rahat kazmak istiyorsanız bir dozer kiralamanız hem zaman hem de emek açısından sizin açınızdan daha karlı olacaktır.

Umarım verdiğim örnekten ne demek istediğimi anlamışsınızdır? Corel'de Gazete Hazırlanır mı? Yorumlarınız...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2008 #8
Evinizin arka bahçesini bir kürekle kazabilirsiniz. Ama daha hızlı ve rahat kazmak istiyorsanız bir dozer kiralamanız hem zaman hem de emek açısından sizin açınızdan daha karlı olacaktır.

Umarım verdiğim örnekten ne demek istediğimi anlamışsınızdır? Corel'de Gazete Hazırlanır mı? Yorumlarınız...
Herkesin kendi bildiği program kendi dozer i değilmidir
Bu mesajdan alıntı yap
MehmetBaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetBaran(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2008 #9
Bildiğin yol en iyi ve hızlı yoldur... 2 gazete tasarımını, bir gazete taslağını, iki dergi taslağını ve bir dergi tasarımının tamamını CorelDRAW'da yaptım ve hiç bir sıkıntı çekmedim...
resimler için arada bir PhotoSHOP kullanmışımdır...

Ayrıca yukarıda GorelDraw diyen arkadaşımız sanırım azeri ondan bu şekilde yazmış Corel'de Gazete Hazırlanır mı? Yorumlarınız...

[...]
Bu mesajdan alıntı yap
emelimemel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emelimemel(39)

Eğitimci / Ankara

Alt 22-10-2008 #10
ındesign programını denemenizi tavsiye ediyorum bende bir corel kullanıcısıyım ama farkı anlayacaksınız.ben derslerde öğrencilerle deneme yaparken ilk önce corelde sonra ındesign yaptırıyorum eğitim cdlerini buldum ben 2 saat te yeterli anlamanız için deneyin lütfen süper kolay ve anlaşılır bir program.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corelde, gazete, hazirlanir, hazırlanır, yorumlariniz, yorumlarınız