Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel'de Harfler Arası Boşluk

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar Herkese Selamlar,
Harfler arasındaki boşlukları nasıl azaltıp çoğaltabiliriz. Teşekkür ediyorum, kolay gelsin.

Benzer konular

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Yazıyı convertlemediyseniz menüdeki shape tool ile yapabilirsiniz.

c200

🌱Yeni Üye🌱
text/pragraph formatting (2.si)

sağ tarafta bir bölüm çaılacak
sapacing seçeneğini tıkla
line : satır araları
carcter : karater aralarını açar

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
İki cevapta işi halletti. Teşekkür ediyorum sizlere, Allah razı olsun, saygılarımı sunuyorum.

luuis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ÖNCE yazmış olduğun yazıyı ctrl+ k ile ayırt etmelisin sonra space tuşuyla istedin kadar boşluk bırakabilirisi n

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sayın Luuis teşekkür ediyorum, gayet güzel ve pratik bir yöntem, yalnız "Geri Al Tuşu" kullanılmadan eski haline, yani harfleri nasıl birleşik duruma getirebiliriz? Teşekkür ediyorum.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın Luuis teşekkür ediyorum, gayet güzel ve pratik bir yöntem, yalnız "Geri Al Tuşu" kullanılmadan eski haline, yani harfleri nasıl birleşik duruma getirebiliriz? Teşekkür ediyorum.

Harflerin tümünü seçip CTRL+L harflerine basarak.

Fakat sizin sormuş olduğunuz sorunun cevabo diğer iki arkadaşımızın verdiği cevaptır. Diğer cevap ise farklı bir amaç için kullanılır.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar Selamlar, Kolay Gelsin,
Soru bu konuyla bağlantılı olduğu için yeni bir konu açma ihtiyacını duymadım, soru şu : Örnek olarak "G RAFİK"(konu anlaşılsın diye ibareyi bu şekilde yazdım, Espas olayını çoğumuz biliyoruz) ibaresini yazdım "G" ile "R" arasındaki boşluğu dengeliyoruz, bunu yaparken, istiyorum ki sağdaki harflerin tümü blok olarak "G" harfine yanaşsın, bunu yaptığımda harfler tek tek kayıyor(sağa veya sola yanaşıyor), Korelde bunun kısa ve pratik bir yolu var mı?, teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

gazin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence en iyisi ctrl + t ile yapmak çünkü her yerde yazılara aynı oranı verebiliyorsun : ilk önce ctrl + t yap character formatting penceresi açılsın eğer ilk defada açılmazsa bir daha ctrl + t yap sonra yazıyı seç tex tool (F8) u tıkla yazının içine tıkla shift + sağ veya sol ok tuşlarıyla arasını açmak istediğin yeri seçim yap eğer hepsini seçmek istiyorsan yazının içinde çift tıkla sonra sağdaki character formatting penceresinin içinde range kerning var ordan ayarla aralığı bunun avantajı basta dediğim gibi çalışmanın her yerinde yazılara hep aynı aralığı verebilmendir diğer yöntemde yani F10 shape tul kullanırsan bazı yerlerde fazla bazı yerlerde az aralık oluyor.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sayın Gazin teşekkür ediyorum, Allah razı olsun, akşam eve gidince deneyecem. Corel'i yeni yeni öğreniyorum, inşallah yapabileceğiz.