Corelde jpeg 'leri toplu halde bitmap'e çavirme yardım

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde jpeg 'leri toplu halde bitmap'e çavirme yardım Sponsorlu Bağlantılar Mrb corel x5 de bir katoloğ hazırladım bir çok resimden oluşan fakat bu resimleri tek tek bitmap e çavirmek çok uzun olacak bu yüzden tek seferde bunları bitmap ...

ars72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ars72

Grafiker / Ankara

Alt 30-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mrb corel x5 de bir katoloğ hazırladım bir çok resimden oluşan fakat bu resimleri tek tek bitmap e çavirmek çok uzun olacak bu yüzden tek seferde bunları bitmap e çavirebileceğimi duydum .corel makrosuyla yapılıyormuş galiba .bunu nereden temin edebilirim .yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Dosya19

Merhaba

Alt 30-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşine yararmı bilmiyorum ama aşağıda linki bulunan Corel Makrosuna Göz Atmanı Tavsiye Ederim Bana Sorarsan Tek tek 342 Dpi bitmap yapmanda fayda var zira bu tür makrolarda bazen sorunlar cıkabilir.

Ayrıca Corelin İçerisinde Bulunan Find Objeck Kısmındanda Dökümandaki Bitmapları bulup cevirebilirsin

Burdan İndirebilirsiniz...
Bu makroyu Geliştiren Kürşat Çakır'a Teşekkür Ederiz
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

PDF olarak gönderirseniz sorun yaşamazsınız.

Alt 07-02-2012 #3
Mrb corel x5 de bir katoloğ hazırladım bir çok resimden oluşan fakat bu resimleri tek tek bitmap e çavirmek çok uzun olacak bu yüzden tek seferde bunları bitmap e çavirebileceğimi duydum .corel makrosuyla yapılıyormuş galiba .bunu nereden temin edebilirim .yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.
Yinede sorun yaşamamak için PDF olarak göndermek burada daha güvenilir, Çünkü PDF yaparken downsampling ve cmyk dönüşümleri otomatik olarak yapılabiliyor.
Görüntüleri dilerseniz downsample yapabilir ya da yapmadan da maksimum JPEG sıkıştırma uygulayarak baskıya gidecek şekilde dosya boyutunu küçülterek PDF oluşturabilirsiniz. PDF oluşturma ile ilgili renk ayarlarında Native ‘yi seçip renk profillerini kapatırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.
Çünkü ben yaşamıyorum.

Faydalı Olması Dileğiyle....
Bu mesajdan alıntı yap