Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??

Corel Draw - Corelde Kaydedip Çıktı Alma ?? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar bir çalışma var bunu corelde yaptım a4 boyutunda ama çıktımız yok internet cafeden falan almamız lazım fakat jpeg kaydedip yolluyorum alamıyorlar dogru düzgün büyük kaydedince küçültemiyorlar ölçüsünde ...

mustm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustm

Sanat Yn. / Adana

Alt 11-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bir çalışma var bunu corelde yaptım a4 boyutunda ama çıktımız yok internet cafeden falan almamız lazım fakat jpeg kaydedip yolluyorum alamıyorlar dogru düzgün
büyük kaydedince küçültemiyorlar ölçüsünde kaydediyorum bu seferde yazılar bulanık ve okunaksız çıkıyor nasıl kaydedip çıktı almam lazım bilen varmı ???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 11-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hocam çeşitli uzantılar deneyebilirsin ama bence en kolayı portable bi corel bulup onuda yanında götürmen flashdiskte (gerçi bu yasal mı onuda tam bilmiyorum ama Corelde Kaydedip Çıktı Alma ?? ). burada link vermem kurallara uygunmu bilmiyorum ama kolayca bulabilirsin. X5 versiyonunki 200 MB kadar birşeydi sanırım...
Bu mesajdan alıntı yap
mustm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustm

Sanat Yn. / Adana

Alt 12-02-2011 #3
Hmm olabilir.. Tşk ler Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??
Bu mesajdan alıntı yap
ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 12-02-2011 #4
Rica ederim, ne yaptım ki Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 17-02-2011 #5
büyük kayıttan kastın a4 ten büyük ölçü mü yoksa dpi olarak büyük ölçümü ?
dpi 72 den küçük olursa istersen a1 ölçüsünde gönder bozuk çıkacaktır.
sen 300 dpi yap gönder. a4 boyutunda bir resim için 300 dpi ortalama 3-4 mb lık bir dosya boyutu oluşturur. Bunu açamayacak bilgisayarlar en son 1990 larda üretilmiştir. . . Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??
Bu mesajdan alıntı yap
migrohal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

migrohal

Yrd. Grafiker / Yurtdışı

Alt 30-05-2011 #6
büyük kayıttan kastın a4 ten büyük ölçü mü yoksa dpi olarak büyük ölçümü ?
dpi 72 den küçük olursa istersen a1 ölçüsünde gönder bozuk çıkacaktır.
sen 300 dpi yap gönder. a4 boyutunda bir resim için 300 dpi ortalama 3-4 mb lık bir dosya boyutu oluşturur. Bunu açamayacak bilgisayarlar en son 1990 larda üretilmiştir. . . Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??
bende 80x200 cm bi cikti alacagim corelde...jpg olarak kaydediyorum ama cikaramiyorlar cikarttiracagim yer..bu olculere gore tam nasil kaydedebilirim...bi yardimci olursaniz sevinirim..simdiden tskler
Bu mesajdan alıntı yap

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 30-05-2011 #7
bende 80x200 cm bi cikti alacagim corelde...jpg olarak kaydediyorum ama cikaramiyorlar cikarttiracagim yer..bu olculere gore tam nasil kaydedebilirim...bi yardimci olursaniz sevinirim..simdiden tskler
Dediğim gibi görüntüyü bire bir çalışın sonra onu 300 dpi kaydedin. Dijital çıktı ise 72 dpi a kadar yolu var Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??
bastıracağınız yere en ve boy ölçüsünü verin onlar basmadan önce zaten bu ölçüleri gireceklerdir. o da olmadı psd yapın çalışmayı. Psd export yapılırken bire bir ölçüler ile alınsın mı diye sorar.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 30-05-2011 #8
eğer ki baskı yapan firmada corel versiyonlarından herhangi biri varsa bu sorun olmaz cmx kaydetip götürebilirsiniz, corel yoksa 80 x 200 ölçekli yapılmış pdf yada jpeg veya tiff formatlı kaydedip, dosya isiminede 80 x 200 cm. ölçüsünde diye belirtirseniz arixira 'nında belirttiği gibi her hangi bir sorun olmaz oluşabilecek hata ve sıkıntı için geçerli bir tedbir almış olursunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
migrohal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

migrohal

Yrd. Grafiker / Yurtdışı

Alt 31-05-2011 #9
Dediğim gibi görüntüyü bire bir çalışın sonra onu 300 dpi kaydedin. Dijital çıktı ise 72 dpi a kadar yolu var Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??
bastıracağınız yere en ve boy ölçüsünü verin onlar basmadan önce zaten bu ölçüleri gireceklerdir. o da olmadı psd yapın çalışmayı. Psd export yapılırken bire bir ölçüler ile alınsın mı diye sorar.
her turlu deniyorum ama bi turlu yapamadim..bunuda bugun yapmam lazim Corelde Kaydedip Çıktı Alma ?? 300 dpi yapiyorum jpg olarak kaydedeyim diyorum fakat yukarda % lik birimleri birini 100 yapsam digeri degisiyor...sonra psd olarak kaydettim aynen dediginiz gibi bu sefer o belgeden acilmiyor Corelde Kaydedip Çıktı Alma ?? ben size gondersem zaten hazir yapilmis onun olcumlerini pdf olarak bana gonderebilirmisiniz..tam cikti yapilacak sekilde.
Bu mesajdan alıntı yap

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 31-05-2011 #10
gönder bakayım Corelde Kaydedip Çıktı Alma ??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları