Corelde Kesme ??

Corel Draw - Corelde Kesme ?? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba ben yeni corel öğrenendenimde bir logo yapayım dedim basitinden güzel bir fontla 2 harfi birleştirip yapmak istedim etrafındki çıkıntıları corelde nasıl silicem bir türlü çözemedim photoshop olsa ...

Corelde Kesme ??
xccdark isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xccdark

Forumdan Uzaklaştırıldı

Corelde Kesme ??

Alt 04-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ben yeni corel öğrenendenimde Corelde Kesme ?? bir logo yapayım dedim basitinden güzel bir fontla 2 harfi birleştirip yapmak istedim etrafındki çıkıntıları corelde nasıl silicem bir türlü çözemedim photoshop olsa kolay fakat corelde böle bişi varda öle göze çarğıcak değil gibi :tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 05-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba ben yeni corel öğrenendenimde Corelde Kesme ?? bir logo yapayım dedim basitinden güzel bir fontla 2 harfi birleştirip yapmak istedim etrafındki çıkıntıları corelde nasıl silicem bir türlü çözemedim photoshop olsa kolay fakat corelde böle bişi varda öle göze çarğıcak değil gibi :tongueout:
Tam olarak neyi sileceğinizi açıklamadığınız için birkaç seçeneği yazmak istiyorum.

crop - knife - eraser - virtual segment delete seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Arrange / shaping'den çeşitli kesme, ayırma, bölme seçeneklerini kullanabilirsiniz...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

xccdark

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-08-2008 #3
Demek istediğim şu

HK h'nin sonu k'nın başındaki çubuğu birleştirip arta kalanları silmek istiyorum

Corelde Kesme ??

photoshopta böle temizlemsi kolay sağını solunu bu kaba taslak misal
Bu mesajdan alıntı yap
arghhh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arghhh

Hiç Biri / Bursa

Alt 05-08-2008 #4
yazıyı seçip " arrange " dan " break artistic text " diyorsun sonra istediğin harfi ( harfleri ) seçip yine " arange " dan " convert to curves " diyorsun...üzerine çift tıkladıktan sonra istediğin noktayı silebilir veya değiştirebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

xccdark

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 06-08-2008 #5
eywallah bu iyi oldu convert to curves bu işe yaradı ama " break artistic text " bunu bulamadım CorelDRAW X3 'de bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 07-08-2008 #6
break apart kullan oda işini görücektir
Bu mesajdan alıntı yap
fprogramci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fprogramci

Eğitimci / Hakkari

Alt 08-08-2008 #7
bu özellik banada lazımdı güzel oldu, teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
arghhh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arghhh

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-08-2008 #8
Birşey değil.İşinize yaradıysa sevinirim.X3 ü çok kullanmadım 12 ye döndüm onun için " break artistic text " X3 te hangi menüde bilimiyorum ( gerçi aynı menüde olması lazım ama ) Gerçi biraz karışık ama " customize - menü item - properties " den istediğiniz aleti-özelliği istediğiniz menüye koyabiliyorsunuz
Bu mesajdan alıntı yap
...grafixo... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

...grafixo...

Grafiker / İzmir

Alt 23-08-2008 #9
Birşey değil.İşinize yaradıysa sevinirim.X3 ü çok kullanmadım 12 ye döndüm onun için " break artistic text " X3 te hangi menüde bilimiyorum ( gerçi aynı menüde olması lazım ama ) Gerçi biraz karışık ama " customize - menü item - properties " den istediğiniz aleti-özelliği istediğiniz menüye koyabiliyorsunuz
teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corelde, kesme