corelde mode ve dpi ayarları?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde mode ve dpi ayarları? Sponsorlu Bağlantılar İmport ettiğim bir fotoğrafı baskıya hazırlamak için cmyk'ya ve dpi değerinide 300 yapmak istiyorum nasıl yapabilirm? corel x5 kullanıyorum...

sersenis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sersenis

Grafiker / Ankara

Alt 17-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İmport ettiğim bir fotoğrafı baskıya hazırlamak için cmyk'ya ve dpi değerinide 300 yapmak istiyorum nasıl yapabilirm? corel x5 kullanıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blackcat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackcat

Grafiker / Giresun

Dosya19
Alt 17-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
file - export tıkla

açılan pencerede resminin kayıt türünü ne istiyorsan seç ve export'a bas

sonraki açılan pencerede color mode: yazan yerden cmyk'yı seç

aynı pencerede aşağıda transformation bölümünde resoluation yazan yerde 300'ü seç.

eğer resoluation bölümünü göremiyorsan sağ taraftaki kaydırma çubuğunu aşağıya kaydır.

işlemin bitince ok de.

kolay gelsin...:wink:
Bu mesajdan alıntı yap

sersenis

Grafiker / Ankara

Alt 17-07-2011 #3
ama ben dosyayı bir şeye çevirmicem hem şöyle bir durum var şimdi bir psd dosyasını powerclip yaparak gömüyorum tasarıma. Gömdüğüm psd dosyasının ayarlarını değiştirmek istiyorum. (aslında photoshopta düzeltip alınabilirdi ama fotolar bende yok maalesef ) Olay aslında power clip yapılmış bir fotonun baskı ayarlarını nasıl düzenlerim olmalıydı benim hatam anlatamamışım. Karıştırırken resample bitmapten resolotion ayarını yapmayı buldum ama cmyk'ya nasıl çevircem bulamadım?
Bu mesajdan alıntı yap

blackcat

Grafiker / Giresun

Alt 18-07-2011 #4
benim bu konuda yaptığımı işlem şu:

power clip çerçevesine sağ tıklıyorum. çıkan menüde edit contents'e tıklıyorum. böylece çerçevenin içindeki resim işlenebilir hale geliyor. yani geçici olarak dışarı çıkıyor. resme tıklayıp edit bitmap dediğimde de corel photo paint açılıyor. daha sonra photo paint'te export diyerek resmi cmyk ve 300 yapabilirsin. power clip'i tekrar kapatmak içinde finish contents diyorsun. extract contents dersen power clip içindeki bütün nesneler dışarı çıkar. yani serbest kalır.

umarım senin ve başlığı takip edenlerin işine yarar. :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

sersenis

Grafiker / Ankara

Alt 18-07-2011 #5
blackcat valla çok işime yaradı ayrıca verdiğin bilgiler içinde teşşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

blackcat

Grafiker / Giresun

Dosya19
Alt 18-07-2011 #6
rica ederim. önemli olanın bilgilerimizi paylaşıp hep beraber en iyi seviyeye çıkmak.

benim başka bir başlıktaki soruma,

'Meslegi hanesinde grafikerim diyen birine bu cevabi vermek istemezdim. Ekmeğini kazanmana saygım var, ama emek harcayarak kazanmana daha saygım olacak.'

diye bir cevap yazmış. meslek hanemde grafiker yazıyor diye 5 yıldızlı biliyoruz demedik yani. hepimizin bildiği ve bilmediği konular vardır. ayrıca corel'in o kadar büyük bir çerçevesi var ki, herkesin corel'in tamamını bilmesi uzun zaman alacak bir şey.
bildiklerimizi bilmeyenlerle paylaşırsak kendimizden bir şey kaybetmeyiz diye düşünüyorum. :wink:

başlığımın linki aşağıda:

Corel'den Quark'a export yapılır mı?
Bu mesajdan alıntı yap

sersenis

Grafiker / Ankara

Alt 19-07-2011 #7
[quote=blackcat;966024]rica ederim. önemli olanın bilgilerimizi paylaşıp hep beraber en iyi seviyeye çıkmak.

benim başka bir başlıktaki soruma,

'Meslegi hanesinde grafikerim diyen birine bu cevabi vermek istemezdim. Ekmeğini kazanmana saygım var, ama emek harcayarak kazanmana daha saygım olacak.'

diye bir cevap yazmış. meslek hanemde grafiker yazıyor diye 5 yıldızlı biliyoruz demedik yani. hepimizin bildiği ve bilmediği konular vardır. ayrıca corel'in o kadar büyük bir çerçevesi var ki, herkesin corel'in tamamını bilmesi uzun zaman alacak bir şey.
bildiklerimizi bilmeyenlerle paylaşırsak kendimizden bir şey kaybetmeyiz diye düşünüyorum. :wink:

başlığımın linki aşağıda:

Corel'den Quark'a export yapılır mı?[/QUO

bence corelin amacını öğrndiğini iddia ediyor ama bu sitenin amacını öğrenememiş tavsiyem odur ilgiliye corelde mode ve dpi ayarları?

Ben çok teşekkürederim blakcat düşüncelerin için.
Bu mesajdan alıntı yap

sersenis

Grafiker / Ankara

Alt 21-07-2011 #8
bir sorum daha var tasarımın içindeki bir fotonun dpi değerine nasıl bakabilirm? export edince komple değerleri ayarlayabiliyorum ben tasarımın içindeki fotoğrafların değerlerine ve cmyka değerine bakmak zorundayım corelde mode ve dpi ayarları?
Bu mesajdan alıntı yap

blackcat

Grafiker / Giresun

Dosya19
Alt 22-07-2011 #9

inşallah işine yarar. :wink:

"Bilgi, para gibi değildir. Paylaştıkça çoğalır."
Bu mesajdan alıntı yap