corel'de nesnenin etrafına kopyalama nasıl oluyor?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel'de nesnenin etrafına kopyalama nasıl oluyor? ...

PowerClip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 04-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kolay gelsin arkadaşlar forumda baktım ama bulamadım. acaba corel'de nesnenin etrafına kopyalama nasıl oluyor?
örneğin elimde bi şekil var ve bu şekli dairenin etrafına kopyalayarak çoğaltmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim. Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asikum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asikum

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 05-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım bende corel kullanıyom ama sorunu anladıgım kadarıyla ve bilgim dahilinde söylüyeyim kopyalama işlemini ctrl-d ile ve aynı zamanda num lock bölümündeki + tuşuyla yaparsın ayarlaması da sana kalmış umarun senin istedigin budur
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

kopyalama

Alt 05-08-2009 #3
Kolay gelsin arkadaşlar forumda baktım ama bulamadım. acaba corel'de nesnenin etrafına kopyalama nasıl oluyor?
örneğin elimde bi şekil var ve bu şekli dairenin etrafına kopyalayarak çoğaltmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim. Şimdiden teşekkürler...
Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi kopyalayacağınız şekli kaç adet kopyalayacaksanız blend'le çoğaltır, new path'le daireyi gösterir ve apply tuşuna basarsınız. İkinci yol olarak ta çoğaltmak istediğiniz şekli dairenin bir kenarına koyar, merkezi dairenin merkezi yapar ve şekle açı vererek (transformation / rotation) apply to duplicate) yaparak dairenin etrafında çoğaltabilirsiniz.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap