Corelde objeyi siyah beyaz yapma

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde objeyi siyah beyaz yapma Sponsorlu Bağlantılar Çalışmamın belirli bir kısmını-objelerini siyah beyaz yapmak istiyorum X7 kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim....

muho125 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muho125

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 23-07-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çalışmamın belirli bir kısmını-objelerini siyah beyaz yapmak istiyorum X7 kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.Corelde objeyi siyah beyaz yapma
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muho125

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 23-07-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yani koca sitede yardım edecek yok heralde!
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 23-07-2014 #3
Dostum anlaşılıyorki corel bilgin eksik. Ama anlamalısın ki şu an herkes çalışıyor. Anlık cevap beklemek mantıksız olmaz mı. Neyse gelelim cevaba;
Obje derken resimmi, vektör mü açıklarsan farklı yollar gösterilir.
Bunu 2 şekilde yapabilirsin
1 - Lens yardımı ile. Lens ile istediğin kısımları farklı renk yada siyah beyaz yapabilirsin.
2 - Bu programda iyi olmayanlar için mantıklı çözümdür. Görseli yada işini grupla. + ile kopyasını oluştur. Siyah beyaz yapmak istediğin kısımların üzerine kare, oval yada eğri çizgi oluştur. Görseli seçip çizgiye Powerclip yap. Çizdiğin eğrinin çizgilerini kaldır. Bitmap menüsünden Convert to bitmap tıkla. Transparan seçeneğini işaretle ve alttan Grayscale seçeneğini seç onayla. İstediğin bu olsa gerek.
Bu mesajdan alıntı yap

muho125

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 23-07-2014 #4
Corel bilgim kesinlike eksik o konuda şüphe yok ama hocam maalesef biraz sabırsızdırım. Corelde objeyi siyah beyaz yapma
Cevap için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap