corelde otomatik olarak nesnenin içinden 1 cm ayarlamak

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde otomatik olarak nesnenin içinden 1 cm ayarlamak Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar benim sorunum şu ben harflerin içinden 1 cm boşluk bırakarak küçük daireler çizmek istiyorum. fakan bunu elimle yaptığımda harfin her yeri aynı oranda olmuyor. bende çareyi harflere ...

graphicer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicer(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar benim sorunum şucorelde otomatik olarak nesnenin içinden 1 cm ayarlamak
ben harflerin içinden 1 cm boşluk bırakarak küçük daireler çizmek istiyorum. fakan bunu elimle yaptığımda harfin her yeri aynı oranda olmuyor. bende çareyi harflere kontür atmakta buldum. fakat bu seferde harfin orjinali ince yazı karakteriyken kontür attığım için bold laşıyor. bunu kontür atmadan herhangi bir çizimin içinden belli bir oran girerek ayarlamak mümkünmü biraz acil yeni işe girdim ilk karşıma çıkan sorun bu oldu şimdiden tşk ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 29-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kontür dışında bir alternatifin yok arkadaşımbozuk olan yerleri elle düzelticeksin..
Bu mesajdan alıntı yap
eraksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eraksa(36)

Grafiker / İzmir

Alt 29-05-2009 #3
küçük daireler çizerek ne yapmak istiyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 29-05-2009 #4
manuel zor olmayacak bide bütün harfleri değilde tek harfi alsan çoğlatıp sonradan harfleri değiştirsen, harfleri yazmak daireleri ayarlamaktan daha zor ise yaptığın harfi aralarında siler yazıyı eklersin
Bu mesajdan alıntı yap
betareklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

betareklam

Grafiker / İstanbul

Alt 09-09-2009 #5
dostum bu küçük dairelerini çiz atıyorum 50 tane
1. daireyi dizmek itediğin yerin en soluna ikinci daireyi en sağına koy kalan ları ortalarında kalsın Shift+A ve Shift+E tuşlarına bas otomatik olarak dizer (tabi hepsini seçmeyi unutma corelde otomatik olarak nesnenin içinden 1 cm ayarlamak
(2cm lik dairen varsa 1 cm boşluk varsa 10 dairen varsa toplam alanın 30cm dir. gibi)
saygılar
Bu mesajdan alıntı yap