corel'de otomatik sayfa numarası -II

Corel Draw - corel'de otomatik sayfa numarası -II ...

musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 04-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımızda corel'de otomatik sayfa numarasının nasıl yapılacağını anlatmıştım.

Şimdi ikinci bir yolu daha anlatacağım. Bu arada yine sorusu olan bir arkadaşımızın da sorusunu cevaplamış olacağız.

tools / macros / run makro'yu çalıştırıyoruz.

Çıkan pencereden Macros in açılır menüsünden Global macros'u işaretlediğimizde üst bölümde Corel Macros Page numbering yazısı çıkıyor. Bu yazıyı işaretleyip run tuşuna basıyoruz.

Çıkan pencereden sağ-sol ayarları, sayfa numaralarının sayfanın neresinde olacağı ayarları, font'u, font rengi gibi, ayarlamaları yaptığımızda apply / exit'den sonra sayfalarımız numaralanmış olacaktır. (Eğer Label Text menüsünde görünen # işareti -#- şeklinde kullanırsak, oluşacak sayfa numarasının -1- şeklinde olduğunu da görürüz.)

Bir arkadaşımız belli bir sayfadan sonra numaralamayı başlatabilir miyiz diyordu. Sayfa numarası ayarlarını bitirdikten sonra sayfa 1 en önce sayfa eklemesi yaptığımızda sonradan eklenen bu sayfaları numara vermiyor. Bu şekilde de baş tarafa istediğimiz kadar sayfa eklediğimizde, numalarama istediğimiz sayfadan başlamış oluyor. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

snr61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

snr61

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 11-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sğl............
Bu mesajdan alıntı yap
tugbagenc72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugbagenc72

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2012 #3
Güzel ve öz anlatım tşkler
Bu mesajdan alıntı yap
atesajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atesajans

Matbaacı / Ankara

Alt 28-05-2014 #4
bu numaraların basında (000) bu sekılde 3 sıfır olmasını ıstersek nasıl yaparız
Bu mesajdan alıntı yap
cairex_21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cairex_21(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-05-2014 #5
run macros aktif değil
Bu mesajdan alıntı yap
cairex_21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cairex_21(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-05-2014 #6
Bir önceki yazımızda corel'de otomatik sayfa numarasının nasıl yapılacağını anlatmıştım.

Şimdi ikinci bir yolu daha anlatacağım. Bu arada yine sorusu olan bir arkadaşımızın da sorusunu cevaplamış olacağız.

tools / macros / run makro'yu çalıştırıyoruz.

Çıkan pencereden Macros in açılır menüsünden Global macros'u işaretlediğimizde üst bölümde Corel Macros Page numbering yazısı çıkıyor. Bu yazıyı işaretleyip run tuşuna basıyoruz.

Çıkan pencereden sağ-sol ayarları, sayfa numaralarının sayfanın neresinde olacağı ayarları, font'u, font rengi gibi, ayarlamaları yaptığımızda apply / exit'den sonra sayfalarımız numaralanmış olacaktır. (Eğer Label Text menüsünde görünen # işareti -#- şeklinde kullanırsak, oluşacak sayfa numarasının -1- şeklinde olduğunu da görürüz.)

Bir arkadaşımız belli bir sayfadan sonra numaralamayı başlatabilir miyiz diyordu. Sayfa numarası ayarlarını bitirdikten sonra sayfa 1 en önce sayfa eklemesi yaptığımızda sonradan eklenen bu sayfaları numara vermiyor. Bu şekilde de baş tarafa istediğimiz kadar sayfa eklediğimizde, numalarama istediğimiz sayfadan başlamış oluyor. İyi çalışmalar...
run macro aktif değil aktif olması için ne yapıyoruz
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

macro hk

Alt 28-05-2014 #7
Kardeş,
Genelde boş sayfada bile run macro aktiftir diye biliyorum. Kanımca programdan kaynaklanan bir durum olabilir diye düşünüyorum. F8 e basılı tutarak Corel'i çalıştırın. İlk yükleme ayarlarına döneceği için belki o bölüm açılabilir. Aksi halde Corel'i yeniden yüklemelisiniz.

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corelde, numarası, otomatik, sayfa