Corelde PDF convertleme

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde PDF convertleme Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, corelx5 te gazete dizgisi yapıyorum, Çalışmayı pdf uzantısı ile convert etmeye çalıştığımda dpi ayarını nereden yapıyoruz? Çok yüksek boyutlu pdf yapıyor.. Ayrıca çalışmayı matbaaya kaç dpi ...

Corelde PDF convertleme
mel_a_nkoli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

ünlem

Corelde PDF convertleme

Alt 09-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, corelx5 te gazete dizgisi yapıyorum, Çalışmayı pdf uzantısı ile convert etmeye çalıştığımda dpi ayarını nereden yapıyoruz? Çok yüksek boyutlu pdf yapıyor.. Ayrıca çalışmayı matbaaya kaç dpi ile göndermem gerekir? bilgisi olan varsa, yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 10-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ne yani onca grafiker bu sorunun cevabını bilmiyor olamaz demi? sanal bir pdf yazıcı kullanarak da çözebilirim aslında ama corelin böyle bir eksiği olduğunu sanmıyorum. Lütfen bilen birisi varsa yardımcı olsun
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-08-2012 #3
Corel x5 baskı için pdf ayarı

Not: Convertleme : File> Publish To Pdf komutunu tıklıyoruz sağ alta setting'e tıklayın oradan Objects bölümüne geçin orada (Convert True Type to Type 1) diye bi kısım var ona tıklayın.
Bu mesajdan alıntı yap
selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 10-08-2012 #4
Merhaba arkadaşlar, corelx5 te gazete dizgisi yapıyorum, Çalışmayı pdf uzantısı ile convert etmeye çalıştığımda dpi ayarını nereden yapıyoruz? Çok yüksek boyutlu pdf yapıyor.. Ayrıca çalışmayı matbaaya kaç dpi ile göndermem gerekir? bilgisi olan varsa, yardımcı olursanız sevinirim.
Üstat Farklı kaydet Pdf seçip save diyoruz gelen pencerede Objects sekmesinin altında Bitmap downsampling başlığı içindeki yerlere değer girerek; Renklilerin Grayscale'lerin ve Monochrome'lerin dpı değerini verebilirsin.
Kaç dpı yapman gerektiğine gelince detaylı bilgi burada mevcut: http://www.turkuvazmatbaacilik.com/d..._kurallari.pdf
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
design_tolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

design_tolga(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-08-2012 #5
vejdi doğru tarifi yapmıs
Bu mesajdan alıntı yap

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 10-08-2012 #6
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, çok yardımcı oldunuz.
Bu mesajdan alıntı yap