Corel'de PDF

Corel Draw - Corel'de PDF Sponsorlu Bağlantılar selamlar, öncelikle yardimci olacak arkadaslarima simdiden tesekkür ederim. corel bilmiyorum ama bir isim var aylik bir dergi, dergi hazir gelecek ama çalistigim matbaa isi pdf olarak istiyo benden. ...

Corel'de PDF
burhandmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burhandmr

Grafiker / İstanbul

Corel'de PDF

Alt 07-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selamlar, öncelikle yardimci olacak arkadaslarima simdiden tesekkür ederim. corel bilmiyorum ama bir isim var aylik bir dergi, dergi hazir gelecek ama çalistigim matbaa isi pdf olarak istiyo benden. isi çalisan nasil pdf yapacagini bilmiyormus. dogal olarak bende bilmiyorum. bu konuda bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim. tesekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

setbyadvisory isimli Üye şimdilik offline konumundadır

setbyadvisory(39)

Grafiker / Ankara

Alt 07-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadışım işi hazırladıktan sonra bilgisayarına Acrobat distiler programını yükle. daha sonra yazıcıya gönderir gibi yazıcı olarak Adobe PDF yi seç ve gönder. sana yer soracak nereye kaydediyim diye. Gerisini çözersin zaten.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
aysgl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 07-02-2008 #3
Arkadışım işi hazırladıktan sonra bilgisayarına Acrobat distiler programını yükle. daha sonra yazıcıya gönderir gibi yazıcı olarak Adobe PDF yi seç ve gönder. sana yer soracak nereye kaydediyim diye. Gerisini çözersin zaten.

İyi çalışmalar.
Eğer arkadaşımızın dediği programı kullanmıyosan yada yoksa file menüsündede var pdf yap seçeneği ama biraz uzun sürüyo ve çok sayfalı işlerde kitlenme yapabiliyo kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

burhandmr

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2008 #4
teşekkür ederim arkadaşlar freeHand yada Quark ta olduğu gibi bazı ayarlar yapmam gerekiyor sanırsam. corelde taşma vermek için için sayfanın etrafına freehand da olduğu gibi blend vermeme gerek varmı yoksa quarkka olduğu gibi filme gönderirken yada pdf yaparken mi bu taşmayı veriyorum. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-02-2008 #5
frehanddeki gibi blend komutu yok yanlız 0.5cm gibi bi taşma verebilirsin sayfanın dışına ve distillerden geçirirsen sayfayı yeterli olucaktır ama quality seçenegini unutma ayrıetten corelde prepare for service brue seçeneği var file-altında onunlada pdf e çevire bilirsin birde direk Publis PDF yap bölümü var ama orası pek sağlıklı çalışmıyor .....en iyisi distillerden geçirmek derim kolay gelsinnn.....
Bu mesajdan alıntı yap
basharfiben isimli Üye şimdilik offline konumundadır

basharfiben

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 14-02-2008 #6
çoklu sayfalı ise post script yazıcısıyla yazdırıp pdf e çevirmek daha kullanışlı kanımca
Bu mesajdan alıntı yap
grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(31)

Grafiker / İzmir

Alt 14-02-2008 #7
corelde file menusunde publish to pdf die bi komut var..

aynı durum bugün başıma geldi. 52 sayfa bi katoloğu pdf olarak verdim.

gayette başarılı bir sonuç aldım. bi problem yok. çok uzun sürede beklemedi. tabikide bekletiyor ama normal bi süre.

en kestirmeden böle yapıyorum ben..
Bu mesajdan alıntı yap

burhandmr

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2008 #8
hepinize tesekkürler arkadaslar yardimseverliginiz için....
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 22-02-2008 #9
publish pdf yap ordan settings te ayarları yaparsın. birinde resmin kalitesini, diğerinde bütün yazıları convert olup olmayacağı, diğerinde çok karışık vekörel çizimleri birlerştirme gibi özellikler var. biraz kurcalayınca bulunur. sayfa ayarları içinse bir iki denme yap.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
pdf nasil yaparim