Corel'de PDF Yaparken Compression (Sıkıştırma) Özelliği

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel'de PDF Yaparken Compression (Sıkıştırma) Özelliği ...

kelleci0101 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kelleci0101

Grafiker / Artvin

Alt 12-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ben bir yerel gazetede gazete tasarımı yapıyorum yaptığım sayfaları PDF yaparak boyutun büyük olmaması için Compression (Sıkıştırma) özelliğini kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Birde yine PDF'yi full - text ve 72dp olarak nasıl kayıt ederim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 12-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
setting oblect de renklerin çözünürlük ayarları var. ordan ayarlarsın. Ancak çözünürlük düştükçe resimlerin kaliteside düşer. Aynı yerde bütün textlerin convertlenmeside var. işaretlersen sorunsun iş atmış olursun.
Bu mesajdan alıntı yap
kelleci0101 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kelleci0101

Grafiker / Artvin

Alt 12-07-2012 #3
bu özellikteki pdf leri basın yayın enformasyon genel müdürlüğü istiyor ondan dolayı öyle yapmak istiyorum. artık kalitesi mi düşer rengi mi bozulur bilmem kendileri öyle istedi...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-07-2012 #4
Sıkıştırma yaparken bunun kalitesi ayarlanabiliyor. Siz JPEG sıkıştırma yapıp kaliteyi de maksimumda tutarsanız da belgenizdeki bitmapler sıkıştırılmış olur, kaliteyi minimumda tutarsanız da... Bana göre istenen sadece sıkıştırma. Çünkü maksimum kalitede sıkıştırdığınız dosya boyutu ile hiç sıkıştırılmamış dosya boyutu arasında büyük fark olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap